Wziąłeś kredyt, żeby pojechać na wakacje, a potem kolejny bo zabrakło Ci na remont mieszkania? Chciałeś spełnić marzenie, a może musiałeś kupić nową pralkę w miejsce tej, która się zepsuła? Nie miałeś środków własnych, a wydatek okazał się nieplanowany? Pożyczka jest ratunkiem w wielu sytuacjach, jednak każde zadłużenie trzeba będzie w końcu spłacić. Jeżeli z jednej raty zrobi się kilka, to nawet niewielkie, lecz regularne comiesięczne wydatki mocno obciążą Twój budżet. Co możesz zrobić, kiedy mimo zaciskania pasa, góra rachunków nie maleje, a Ty zaczynasz tracić kontrolę nad domowym budżetem?
Świetnym rozwiązaniem może się okazać pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych, którą przeznaczysz na spłatę wszystkich pozostałych zobowiązań finansowych. Jedna rata zamiast dwóch czy trzech brzmi komfortowo? Wielu doradców i pośredników kredytowych rekomenduje właśnie taki krok, aby pozbyć się obciążeń i dopasować styl spłaty do swoich aktualnych możliwości. Jak to zrobić? I dlaczego warto?
Jak wyjść ze spirali długów?
O wpadnięciu w spiralę długów mówimy wtedy, gdy liczba rat, wysokość spłat i zobowiązań finansowych przekracza możliwości kredytobiorcy. Może do tego dojść w wyniku utraty kontroli nad zaciągniętymi pożyczkami, o co nietrudno zwłaszcza w przypadku popularnych chwilówek. Obiecują one szybką gotówkę, a nawet odroczenie spłat. W praktyce może to wyglądać inaczej, a wysokość odsetek często jest przerażająca i sięga nawet kilkudziesięciu procent. Do tego trzeba doliczyć koszty dodatkowe związane z udzieleniem wsparcia, prowizją czy ubezpieczeniem.
Jakie jest rozwiązanie tego problemu? Wielu doradców jest zgodnych i sugeruje kontakt z dobrym pośrednikiem. Dlaczego? Ponieważ dysponuje on ofertami niemal ze wszystkich banków i jest w stanie doradzić najlepsze wyjście z sytuacji. Najczęściej jest nim właśnie pożyczka konsolidacyjna przyznawana na spłatę aktualnie posiadanych zobowiązań.
Zalety pożyczki konsolidacyjnej
Nie każda oferta pożyczki konsolidacyjnej okaże się dla Ciebie atrakcyjna. Jeżeli wyrazisz chęć znalezienia odpowiedniego instrumentu finansowego, skontaktuj się z doradcą. Specjalista zbierze i porówna dla Ciebie kilka niezależnych propozycji z różnych banków i pomoże w wybraniu tej najbardziej atrakcyjnej. A co będzie dla Ciebie korzystne? Na pewno:
- niskie oprocentowanie,
- długi okres spłaty – nawet do 120 miesięcy,
- możliwość dobrania dodatkowej kwoty na cel dowolny.
Wszystko może odbyć się znacznie szybciej niż gdybyś ubiegał się o konsolidację zobowiązań samodzielnie. Szczególnie gdy w Twojej historii w BIK są odnotowane jakiekolwiek opóźnienia w spłacie rat lub otrzymujesz niskie dochody. Współpraca z pośrednikiem da Ci też pewność, co do bezpiecznego przebiegu całej transakcji i wsparcie na etapie kompletowania dokumentów czy przenoszenia rachunków bankowych.
Dzięki pożyczce konsolidacyjnej Twoja sytuacja finansowa może znów poprawić się ustabilizować. Skorzystaj z tej możliwości i odzyskaj kontrolę nad budżetem, którym zarządzasz.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Czasnakredyt.pl.
1 thoughts on “Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych – czy to się opłaca?”