Maile ze sklepu PrestaShop lądują w SPAMie u klientów

Polecamy sklepy online. W tym miejscu możesz zareklamować swoją firmę.
Awatar użytkownika
mk31
Posty: 39
Rejestracja: 26 maja 2019, 23:16

Maile ze sklepu PrestaShop lądują w SPAMie u klientów

Post autor: mk31 »

Ma ktoś problem z mailami transakcyjnymi? Ja już nie wiem co mam robić. Wiadomości typu potwierdzenie zamówienia, wysyłka, podziękowanie wpadają klientom do SPAMu, albo w ogóle gdzieś lądują w kosmosie, a nie nich ma mailu. Problem dotyczy praktycznie wszystkich skrzynek, ale najgorzej jest z Gmialem. Co mam zrobić, żeby wiadomości PrestaShop nie były spamem? Da się to jakoś naprawić? Wcześniej tak się nie działo.
Awatar użytkownika
molika
Posty: 214
Rejestracja: 18 gru 2018, 21:00

Re: Maile ze sklepu PrestaShop lądują w SPAMie u klientów

Post autor: molika »

My się wiele nakombinowaliśmy, żeby rozwiązać ten problem. Doszliśmy jednak do tego jak zrobić, żeby było dobrze. Zintegruj się z freshem https://freshmail.pl/integracje-serwer-smtp-prestashop to pomoże. Mają świetną dostarczalność na polskie skrzynki: o2, interia, onet jak i na gmaila. Sami sprawdziliśmy. Wszystko działa jak trzeba. Nikt nam nie zgłaszał problemów.
Prawda jest taka, że na początku SMTP Gmaila czy podobnej poczty wystarczy. Jak się pojawia więcej zamówień, to pojawia się problem z dostarczaniem mail. W takim momencie trzeba pomyśleć o wyspecjalizowanych serwerach pocztowych.
ODPOWIEDZ