budowa domu firma czy system gospodarczy

Wątek o prowadzeniu firmy.
Konrad_907

budowa domu firma czy system gospodarczy

Post autor: Konrad_907 »

Cześć wszystkim! :)

Budowa domu to wspaniały projekt, który może być wykonany zarówno przez firmę, jak i samodzielnie. Wszystko zależy od tego, jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania. Jeśli chcesz, aby wszystko było zrobione szybko i profesjonalnie, wybierz firmę budowlaną. Jeśli jednak masz czas i chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz wykonać wszystko samodzielnie. W obu przypadkach ważne jest, aby dokładnie przestrzegać wszystkich przepisów i zasad budowlanych. W ten sposób możesz mieć pewność, że Twój dom będzie bezpieczny i trwały. Powodzenia! :)
lotkoo

Re: budowa domu firma czy system gospodarczy

Post autor: lotkoo »

Budowaliście domki, ale mam na myśli drewniane? Niekoniecznie myślę o przenośnych, ale wiecie, coś, co będzie miało ręce i nogi i będziecie z tym niesamowicie związani, czyli dom rodzinny na lata? Jeśli nie, to jak zapatrujecie się na tego rodzaju https://www.mgprojekt.com.pl/sosenka-4-wariant-b projekty?
Awatar użytkownika
Kamil
Posty: 34
Rejestracja: 22 paź 2019, 8:02

Re: budowa domu firma czy system gospodarczy

Post autor: Kamil »

Teraz to wszyscy za m2 mają stawkę także mniej więcej będzie można to obliczyć. Ważniejsze jest to aby dokładnie to robili. Co mogę podpowiedzieć na początku to przypilnujcie ich przy fundamentach: dobra izolacja, przeciwwilgociowa od ściany wewnątrz i ściany zewnątrz ( nie żaden dysperbit, najlepiej masa dwuskładnikowa bezrozpuszczalnikowa, zrobione fasety pomiędzy ławą a ścianą fundamentową. Jeśli jakieś pomieszczenie w domu ma być obniżone np. garaż, salon, kotłownia to zadbać o izolację poziomą w tych miejscach podczas budowy, aby uniknąć podciągania kapilarnego. Moja rada. Dać 20 cm wyżej punkt 0 (2 bloczki więcej) niż przewiduje projekt i adaptacja.
Podlicz, ze przy budowie domu piętrowego trzeba będzie wynajać mini dźwig http://www.e-podnosniki.pl/mini-dzwigi/
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 49
Rejestracja: 31 sie 2019, 7:32

Re: budowa domu firma czy system gospodarczy

Post autor: foxi »

No cóż, wydaje się ,że budowa domu systemem gospodarczym powinna być tańsza ale czy mamy na to czas. Zresztą ,jeśli już dysponujecie projektem budowlanym poproście kilka firm budowlanych aby wykonały dla was kosztorys. Firmy te mają specjalne programy do kosztorysów , dzięki którym dowiemy się ile będzie nas kosztować budowa domu. Wtedy podejmijcie decyzję, czy będzie to system gospodarczy czy zlecicie budowę domu firmie.
ODPOWIEDZ