Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Inne tematy, które nie należą do żadnej podanej kategorii.
Awatar użytkownika
Walentowicz
Posty: 55
Rejestracja: 04 cze 2019, 19:50

Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: Walentowicz »

Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?
Awatar użytkownika
nunez
Posty: 31
Rejestracja: 17 wrz 2019, 13:49

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: nunez »

Wybranie wszystkich akcesoriów dla dziecka na pewno zajmie trochę czasu i właśnie tutaj https://www.lansinoh.pl/ też są butelki, kosmetyki do pielęgnacji skóry dziecka. Wybieram tylko produkty dobrej jakości i kremy i szampony wybrane tutaj świetnie się sprawdzą do pielęgnacji skóry dziecka.
Awatar użytkownika
Rene
Posty: 42
Rejestracja: 21 lut 2020, 22:59

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: Rene »

Nunez, pomyślałem o tym samym:) A to dlatego, że skóra dziecka jest delikatna i wymaga szczególnej pielęgnacji. Także kosmetyki dla najmłodszych to niezbędna składowa tzw. wyprawki. Powinny się w niej znaleźć na pewno odpowiednie kremy łagodzące podrażnienia, które niestety często zdarzają się u maluchów wskutek noszenia pieluszek. Mnie osobiście zaciekawiła linia Sudocrem: http://sudocrempolska.pl/ . Przesłałem informacje o tych kremach mojej bratowej, która niespełna pół roku temu została mamą i stale boryka się właśnie z odparzeniami u dziecka.
Poza kosmetykami w ramach wyprawki powinno się kupić jeszcze ubranka, pościel, wózek i jakieś zabawki.
Awatar użytkownika
Uleńka
Posty: 252
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:09

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: Uleńka »

Myślę też że warto zakupić do wyprawki wysokiej jakości kocyki i kokon dla maluszka.Tutaj https://www.coolmama.pl/ znajdziecie takie w dobrych cenach - produkty pochodzą z Polski a to gwarancja najwyższej jakości.
Awatar użytkownika
bergamotka
Posty: 126
Rejestracja: 29 kwie 2020, 8:59

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: bergamotka »

Potem jak dziecko jest strasze to fajnie jest mu kupic klocki plus plus, naprawdę :) Świetnie zajmują czas maluchy bardzo dobrz esię bawią przy nich i dodatkowo rozne zestawy sa kompatybilne ze soba
Awatar użytkownika
otylia
Posty: 167
Rejestracja: 22 mar 2019, 18:20

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: otylia »

Lepiej kupić na wszelki wypadek mleko modyfikowane. Są takie hipoalergiczne także, zobaczcie tu opinie o mleku nan ha 1, mamy bardzo chwalą, dzieci chętnie piją a jest w sam raz dla brzuszków z objawami alergii, nietolerancją na gluten. W sieci można też zamawiać.
Awatar użytkownika
bernos
Posty: 14
Rejestracja: 04 cze 2019, 11:08

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: bernos »

W wyprawce malucha powinna znaleźć się również spacerówka, ja polecam Euro-cart Volt Pro. Siedzisko przeznaczone jest już dla malucha od dnia narodzin , a to dzięki specjalnemu systemowi pasów. Można rozłożyć i złożyć ją przy pomocy jednej ręki, do tego posiada on koła z bardzo dobrą amortyzacją oraz pojemny koszyk.
Awatar użytkownika
pahana
Posty: 139
Rejestracja: 29 kwie 2019, 14:52

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: pahana »

Zależy o jakiej wyprace mówimy. Jeśli szkolnej to wiadomo że prócz edukacyjnych rzeczy konieczny będzie ubiór. Porządne buty przede wszystkim. W dobrych cenach można znaleźć na https://butymodne.pl/buty-sportowe-dzie ... 25959.html . Polecam sobie zerknąć, bo naprawdę sporo można zaoszczędzić zamawiając online
Awatar użytkownika
Lolka
Posty: 497
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:16

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: Lolka »

Moim zdaniem w takiej wyprawce dla maluszka powinna się również znaleźć jakaś dobrej jakości mata piankowa dla dziecka. Widziałam takie maty na przykład w sklepie internetowym popaopa.pl/164-maty-piankowe. Jak widać nie kosztują one wcale dużo, a zapewnią szkrabowi odpowiedni poziom bezpieczeństwa, nawet, kiedy macie twardą podłogę w domu.
Awatar użytkownika
plasma
Posty: 97
Rejestracja: 09 wrz 2019, 17:47

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: plasma »

bernos pisze: ↑18 maja 2020, 21:04 W wyprawce malucha powinna znaleźć się również spacerówka.
Dokładnie, ja wybrałam x-landera 2w1 a więc teraz korzystam ze spacerówki bo gondoli używaliśmy przez pierwsze 6 miesięcy a jak tylko można było się przesiąść do spacerówki to natychmiast to zrobiliśmy
Awatar użytkownika
manta
Posty: 82
Rejestracja: 17 maja 2019, 17:56

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: manta »

Ja tam za bardzo się na tym nie znam, ale z tego co słyszałam to bardzo przydatnymi ubrankami dla maluszka są takie body na krótki rękaw. Dlatego też tutaj https://www.kasiaubranka.pl/Ubranka/Body-Niemowlece zamówiłam kilka par takich bodów bo jednak są one bardzo wygodne no i łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu a to także jest bardzo ważne. A Wy jakie ubranka z reguły kupujecie na te pierwsze miesiące życia Waszego dziecka?
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 311
Rejestracja: 21 kwie 2019, 13:37

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: mczay »

A może takie jak tutaj https://whisbear.com/pl/sklep/kategoria ... a-prezent/ zestawy szumiącej maskotki byście dziecku do wyprawki zakupili? Takie maskotki pomagają dzieciom zasnąć, emitują różowy szum, są teraz popularne na prezenty dla maluszków.
Awatar użytkownika
Uleńka
Posty: 252
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:09

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: Uleńka »

Myslę ,że warto zakupić ładne ubranka dla maluszka. Tutaj https://www.coolmama.pl/ jest chyba największy wybór - produkty są polskie a to gwarancja jakości. Ubrania sa miłe w dotyku i w sam raz sprawdzą się dla maluszka,poznającego świat :)
Awatar użytkownika
Prawniczka
Posty: 6
Rejestracja: 06 lip 2020, 22:04

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: Prawniczka »

Ja wszystkie niezbędne rzeczy mam już spakowane. Mam nadzieję, że niczego nie pominęłam, bo to różnie bywa :P Ale zastanawiałam się i tak nad dokupieniem kocyka. Wczoraj znalazłam fajny sklep > https://www.galeriabukowski.pl/pl/c/Kocyki/34 gdzie mają takie kocyki z wszytymi pluszakami. Fajna przytulanka do spania dla starszych dzieciaków. Co myślicie ?
Awatar użytkownika
megusta
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2019, 13:34

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: megusta »

Wózek jest w wyprawce najważniejszy, ja ten zakup zostawiam sobie na koniec ale nie było problemu bo mogłam zamówić x-landera do domu na próbę i na spokojnie się do niego przymierzyć
Awatar użytkownika
Alicja
Posty: 123
Rejestracja: 02 wrz 2019, 20:52

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: Alicja »

Myślę że warto zakupić także zabawki przyjazne niemowlęciu jak np pluszowe myszki . Te z Galerii Bukowski są ręcznie szyte a więc każda jest unikalna. Szyją je ze szczególną starannością i dbałością o detale. Materiał jest miękki no i maskotki nie zawierają żadnych elementów którymi mogłoby się zadławić. To bardzo porządne pluszaki - także warto pomyślec o takim elemencie wyprawki :)
Awatar użytkownika
mon
Posty: 97
Rejestracja: 29 maja 2020, 7:55

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: mon »

Dla nas przede wszystkim jeszcze jakies ciuchy ciazowe warto kupic, tak zeby nam było wygodnie https://e-ciazowki.com/ Przyszłej mamie musi byc wygodnie
Wałęgak73

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: Wałęgak73 »

Obecnie wybieram meble do pokoju dziecka https://www.vox.pl/kolekcje-mebli-baby-vox-mitra, tylko to jeszcze z wyprawki maluszka mi zostało do zrobienia.
Awatar użytkownika
otylia
Posty: 167
Rejestracja: 22 mar 2019, 18:20

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: otylia »

Z apteki na pewno Octenisept. Jak wyprawkę dla mojej Lili robiłam to się zastanawiałam po co ten spray (na każdej liście się pojawiał ) ale już w pierwszych dniach jej życia doceniłam jego działanie. I dla niej do pępuszka i dla siebie po porodzie do pielęgnacji krocza.
baśkowa

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: baśkowa »

Kiedy kupiliście wózek? My cały czas szukamy. Mamy kilka modeli na oku, ale chyba najbardziej skłaniam się ku Riko Basic Plus. Podoba mi się kolor wózka, duże koła i to, że amortyzatory. Myślę, ze spokojnie da radę podczas wiejskich spacerów. Ktoś z was ma ten model?
Awatar użytkownika
mem32
Posty: 260
Rejestracja: 10 gru 2019, 16:01

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: mem32 »

Przede wszystkim musisz wybierać produkty wyłącznie wysokiej jakości. Do obowiązkowych przedmiotów zalicza się oczywiście wózek. Wybranie go nigdy nie jest łatwą sprawą, dlatego ja podpowiem Ci, że naprawdę warto wybrać Riko Nano Pro. Wózek nie drogi, solidny, zwrotny i elegancki. W pełni spełnił moje oczekiwania :)
Wikuś12

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: Wikuś12 »

Podstawą jest wózek i łóżeczko. Na wózek zdecydowałam się wybrać Riko Side i to był świetny wybór. Wózek bezpieczny dla dziecka i lekki w prowadzeniu. Zwrotny i łatwo się go podbija a do tego ma wiele ułatwień dla rodzica. Ja i mój partner go uwielbiamy :)
Awatar użytkownika
lotyka
Posty: 118
Rejestracja: 05 lis 2019, 12:47

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: lotyka »

my teraz stoimy przed wyborem mleka dla maluszka naszego i zastanawiamy się nad tym, które będzie najlepsze.. Czytałam ciekawy artykuł na https://ebobas.pl/artykuly/czytaj/153/d ... dyfikowane ale może macie wy jakieś dobre polecenia?
Czarodziejką

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: Czarodziejką »

Proponuję kupić łóżeczko i dobry materac do niego np https://materacyk.pl/ ja bardzo szybko zaczęłam kompletować całą wyprawkę i zdaje sobie sprawę ile co kosztuje ale lepiej to porozkładać w czasie by na koniec nie wydać fortuny na wszystko. I trzeba wszystko dwa razy przemyśleć by nie kupować zbędnych rzeczy
chęnia

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: chęnia »

Ja niedługo po urodzeniu przeszłam z karmienia piersią na mleko modyfikowane, mój maluszek pije Bebilon Profutura, najlepsze ceny na to mleko znalazłam w DOZie, ostatnio za opakowanie płaciłam 48 zł z groszami, mój mały dobrze się czuje po tym mleku nie boli go brzuszk
Oksińka

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: Oksińka »

chęnia pisze: ↑26 lut 2021, 21:23 Ja niedługo po urodzeniu przeszłam z karmienia piersią na mleko modyfikowane, mój maluszek pije Bebilon Profutura, najlepsze ceny na to mleko znalazłam w DOZie, ostatnio za opakowanie płaciłam 48 zł z groszami, mój mały dobrze się czuje po tym mleku nie boli go brzuszk
Fakt, jeśli ktoś z Was karmi właśnie mlekiem Bebilon, to warto kupić je w DOZie, mają świetną cenę na mleko tej marki.
ćma tt

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: ćma tt »

ja zaczęłam podawać synowi mleko modyfikowane dosyć szybko bo musiałam brać leki i niestety zmniejszylo to ilość pokarmu, mały dostaje hipp bio combiotik, dobrze się czuje, nie ma dolegliwości ze strony brzuszka, zero wzdęć i ulewania. ciesze sie, ze znalazłam dobre mleko ekologiczne
Warła

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: Warła »

ćma tt pisze: ↑25 mar 2021, 18:43 ja zaczęłam podawać synowi mleko modyfikowane dosyć szybko bo musiałam brać leki i niestety zmniejszylo to ilość pokarmu, mały dostaje hipp bio combiotik, dobrze się czuje, nie ma dolegliwości ze strony brzuszka, zero wzdęć i ulewania. ciesze sie, ze znalazłam dobre mleko ekologiczne
No właśnie u nas po próbach z innymi, też zostaliśmy przy hipp bio combiotik. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się u córki. Gdzie kupujesz w dobrej cenie to mleko?
Awatar użytkownika
kornelia
Posty: 67
Rejestracja: 07 sty 2019, 14:39

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: kornelia »

Warto wiedzieć, że w aptekach DOZ bez problemu dostaniemy różne rodzaje mleka Bebilon, na dodatek w całkiem dobrych cenach. Nigdy nie miałam problemów z dostępnością.
Irena

Re: Co powinno znaleźć się w wyprawce dziecka?

Post autor: Irena »

Ja kupuję mleko Biebilon, bo jak dla mnie to najlepsze mleko modyfikowane. Córka od razu się przestawiła na to mleko, a w doz faktycznie jest w bardzo dobrej cenie.
ODPOWIEDZ