Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Rekomendacje stron internetowych. Opinie, dyskusje.
Awatar użytkownika
Oleandro
Posty: 47
Rejestracja: 07 paź 2019, 18:54

Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Post autor: Oleandro »

Nie wiem w sumie jaką szkołe wybrać dla dziecka, wszystko ma swoje plusy i minusy i ciężko jest mi się zdecydować. Chodzi o szkołę podstawową w Gdańsku. Co byście powiedzieli zarówno o jednej jak i drugiej opcji? Może nawet macie jakieś konkretne szkoły które moglibyście mi polecić.
Awatar użytkownika
Bellea
Posty: 185
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:47

Re: Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Post autor: Bellea »

Dużo osób się nad tym zastanawia a ja zrobiłam tak. Wzięłam 3,4 szkoły które są najbliżej mojego domu, nie patrzałam na to czy publiczna, czy prywatna, każdą tak samo traktowałam. Wyszło, że zdecyduje się na prywatną, to co akurat ta zaproponowała dla dziecka to żadna. Te Vizja to bardzo dobry wybór!
Awatar użytkownika
Frania
Posty: 62
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:54

Re: Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Post autor: Frania »

Dla mnie to zdecydowanie prywatna. Właśnie na przykładzie Te Vizji można zobaczyć jakie są różnice. Rodzic nie jeździ po korepetycjach, dodatkowych zajęciach, nie szuka czegoś poza szkołą, wszystko właśnie jest na miejscu, co sporo ułatwia. Ja to widzę wyłącznie w samych superlatywach.
Awatar użytkownika
Olaff
Posty: 8
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:25

Re: Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Post autor: Olaff »

Na całe szczęście jeszcze mam czas z takim wyborem, no ale prędzej czy później będę musiała podjąć decyzje. Do tej pory w sumie tylko brałam pod uwagę publiczną, ale z tego co piszecie to też warto by dać szanse tym prywatnym szkołom. Za 2 lata będę na pewno dużo więcej na ten temat czytać.
kirrką

Re: Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Post autor: kirrką »

Prywatna też prywatnej nie równa, no ale to już trzeba sobie poczytać, popytać, poszukać opinii. Moja córka jest w Te Vizji już 5 rok i lepszej szkoły nie mogłam sobie do niej wymarzyć tak myślę. Wszystko jest tu na wysokim poziomie, a przy okazji atmosfera jest super. Tak to powinno wyglądać.
Śnieżka

Re: Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Post autor: Śnieżka »

Wybór odpowiedniej szkoły średniej nie jest zadaniem prostym. Zwłaszcza dla tak młodych ludzi, którzy kończąc szkołę podstawową muszą podjąć swoją pierwszą dorosła decyzję. W artykule https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/j ... -technikum znajdziecie kilka cennych wskazówek.
śniadka03

Re: Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Post autor: śniadka03 »

Dylematy są trudne, no ale chyba z takiego wyboru to postawiłabym na prywatną. Moja siostra zapisałam swoją córkę do prywatnej - Te Vizji na Morenie. Jak widać Te Vizja ma bardzo dobre opinie więc myślę, że jak tu właśnie zapiszecie swoje dzieci to nie pożałujecie.

kiss of the dragon
kasieńka1

Re: Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Post autor: kasieńka1 »

Różne podręczniki i inne książki do nauki znajdziesz także w ofercie księgarni PWN. Są to między innymi podręczniki klasa 6: https://ksiegarnia.pwn.pl/Podreczniki-s ... 496,k.html . Warto się rozejrzeć, na pewno znajdziesz wszystko co potrzebne dla Twoich dzieci.
vović

Re: Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Post autor: vović »

Prywatne szkoły mają rzecz jasna bardzo dużo zalet. Problemem jest koszt. Bardzo często osoby zwracają przy wyborze prywatnej szkoły podstawowej uwagę przede wszystkim na koszt. Ale oczywiście każdy mógłby mieć swój parametr oceny tego, co faktycznie w danym miejscu jest ważne. Każdy ma swoje istotne informacje. Na pewno warto sprawdzać wszelkie możliwe oferty, wszelkie opcje, które w danym momencie mogą być istotne, przy dokonaniu takiego wyboru.
Awatar użytkownika
Marek78
Posty: 845
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:06

Re: Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Post autor: Marek78 »

Fundusze dla edukacji dziś, gdy wiele szkół cierpi na niedobory finansowe, są szczególnie ważne. Odpowiedzią na te palące potrzeby współczesnej szkoły jest działalność prowadzona przez różnorodne organizacje i fundacje, w tym między innymi oferowane przez nie granty na projekty edukacyjne. Między innymi przez https://efc.edu.pl/programy/edukacja-inspiracja.
mińka

Re: Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Post autor: mińka »

Na początku brałam pod uwagę tylko państwowe placówki, no ale jak coś więcej poczytalam, zapoznałam się z opiniami to pomyślałam - czemu nie:) No i tak mój wybór padł na Te Vizje i cieszę się bardzo. Ta prywatna podstawówka to wiele ciekawych możliwości dla każdego dziecka, mniej liczne klasy i pełno super zajęć w cenie.

firma sprzatajaca bielsko
Nadia

Re: Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Post autor: Nadia »

Ja ogólnikowo miałam straszny problem przy wyborze szkoły. A to czy wybrać prywatną czy publiczną już totalnie spędzało mi sen z powiek. Koniec końców wybór padł na prywatną szkołę Te Vizja Wawer w Warszawie i na pewno nie żałujemy tej decyzji, a nawet jesteśmy pewni że lepiej wybrać się nie dało. Szkoła bardzo dba o odpowiednią edukację dzieci i stwarza im do tego idealne warunki. Mogę polecić Te Vizję każdym niezdecydowanym rodzicom, na pewno nie pożałujecie tego wyboru :)
iwonap

Re: Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Post autor: iwonap »

Wybór szkoły to tak naprawdę dość trudna sprawa, bynajmniej nam sprawiło to sporo kłopotu. Nie wiedzieliśmy na jaką się zdecydować, a chcieliśmy dla syna jak najlepiej. W końcu po zapoznaniu się z wieloma opiniami postawiliśmy na Te Vizję i jesteśmy bardzo zadowoleni. Te Vizja dodatkowo ciągle idzie z postępem czasu i ciągle się rozwija. Organizowane jest mnóstwo wycieczek, które w dużej mierze edukują, ale pozwalają na odrobinę szaleństwa. Podsumowując Te Vizja moim zdaniem jest najlepszym wyborem :)
soniaa

Re: Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Post autor: soniaa »

O wyborze szkoły decydujecie sami, ale najważniejsze jest to, żebyśmy zdecydowali się na to, co nam odpowiada. I na pewno będzie też ważne, co zrobicie, co jest wam podpowiadane. No i też opinie innych powinny mieć znaczenie. Sprawdźcie na przykład te https://galileo.edu.pl/inni-o-nas/ .
Gość

Re: Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Post autor: Gość »

Jeśli o mnie chodzi to ja moje dziecko wysłałem do szkoły publicznej ale takiej która ma dobre osiągnięcia. No i pamiętajcie też o tym żeby ubezpieczenie szkolne wykupić bo jednak różne wypadki chodzą po ludziach więc lepiej dmuchać na zimne.
Gość

Re: Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Post autor: Gość »

Jak dla mnie lepszą szkołą dla dziecka będzie ta publiczna, poza tym nie stać mnie na prywatną. Ale dobre ubezpieczenie zawsze dziecku wykupuję, tutaj https://beesafe.pl/ubezpieczenie-szkolne/ zobaczcie jakie mają polisy szkolne teraz w ofercie na ten rok.
Mośka121

Re: Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Post autor: Mośka121 »

Chciałabym was zachęcać do sprawdzenia na stronę https://mamapozycza.pl/budowanie-relacj ... zedmiotow/ tam są znajdziecie ciekawe artykuły, między innymi na tam budowania relacji nie tylko z dzieckiem ale też z innymi mamami. Fajny wpis. Poczytajcie.
soniaa

Re: Szkoła dla dziecka, prywatna czy może publicznie?

Post autor: soniaa »

To już zależy od was.... Najważniejsze jest to, aby szkoła naprawdę była dobra i przekazywała odpowiednią wiedzę. A tutaj https://www.nowaera.pl/egzaminosmoklasisty tak przy okazji możecie sprawdzić sobie oferty ma różne materiały edukacyjne i nie tylko.

kafejka chrzanów
ODPOWIEDZ