Nieruchomości - firma czy prywatnie?

Luźne rozmowy o biznesie i prowadzeniu działalności.
Awatar użytkownika
Unima
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2019, 17:16

Nieruchomości - firma czy prywatnie?

Post autor: Unima »

Od jakiegoś czasu inwestuję w nieruchomości, póki co pod wynajem i na mniejsza skalę, ale planuję zrezygnować z etatu i zająć się tylko tym. Jak myślicie, zakładać firmę czy robić to nadal jako osoba prywatna?
Awatar użytkownika
Walenty
Posty: 14
Rejestracja: 20 cze 2019, 12:33

Re: Nieruchomości - firma czy prywatnie?

Post autor: Walenty »

Ja bym założył... Wiem, że wiążą się z tym pewne koszta, ale z drugiej strony wszystko jest przejrzyste. Niektórzy też życzą sobie fv ;)
Awatar użytkownika
Sarita77
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2019, 7:36

Re: Nieruchomości - firma czy prywatnie?

Post autor: Sarita77 »

Dużo rzeczy można odliczać, jak się ma własną działalność. Tylko ogarnięty księgoy jest potrzebny, ale przy takiej działalności to są znikome koszty. Druga sprawa, to nawet nie wierząc w emerytury warto płacić ten ZUS, a jeszcze inną sprawą jest ubezpieczenie - prywatna opieka zdrowotna jest spoko, dopóki nie ma cieżkich chorób itd... Także tak...
Awatar użytkownika
Basia
Posty: 7
Rejestracja: 18 lip 2019, 13:27

Re: Nieruchomości - firma czy prywatnie?

Post autor: Basia »

No ja mam działalność i inwestuję i sobie chwalę, zwłaszcza, że działam też we flippingu ;) Polecam dobre szkolenia z inwestowania, żebyś wiedziała, jak zarobić naprawdę dobry pieniądz :) Jest tego wiele, warto sprawdzić co najmniej kilka, ost byłam tutaj https://wiwn.pl/ i bardzo wporządku było, porządna dawka wiedzy
Awatar użytkownika
ksenia88
Posty: 455
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:51

Re: Nieruchomości - firma czy prywatnie?

Post autor: ksenia88 »

A jak jest z ubezpieczeniem? Uważasz, że Twoja firma/korporacja tego potrzebuje? W moim odczuciu, jest to niesamowicie ważna kwestia, szczególnie pod względem pewnych założeń i działań. Dlatego reż zobacz i poznaj ubezpieczenia korporacyjna które pozwolą Ci na więcej.
Awatar użytkownika
pahana
Posty: 139
Rejestracja: 29 kwie 2019, 14:52

Re: Nieruchomości - firma czy prywatnie?

Post autor: pahana »

Jeśli chodzi o nieruchomości to uważam, że korzystniej jest szukać przez portale typu https://www.dobryadres.pl/ofertynieruchomosci/lokale niż korzystać z agencji, ponieważ bez pośredników zawsze jest taniej. Jednak wiadomo, że i oni mają swoje plusy , zatem musisz sama przemysleć co wolisz
Awatar użytkownika
Fausto
Posty: 94
Rejestracja: 17 cze 2019, 14:07

Re: Nieruchomości - firma czy prywatnie?

Post autor: Fausto »

To zależy. Korzystając z usług biura nieruchomości masz pewność, że kupujesz sprawdzone u zaufane rzeczy. Na przykład tutaj https://aj.nieruchomosci.pl/ . Mam znajomego, który kupuje tylko w ten sposób i jeszcze nigdy się nie zawiódł. Według niego to bardzo proste i przede wszystkim szybkie rozwiązanie. Ja również jestem tego zdania.
Człowiek powinien określać siebie przez dobre emocje, przez to, co lubi, co go uszczęśliwia, sprawia mu radość.
Awatar użytkownika
brado
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2019, 9:01

Re: Nieruchomości - firma czy prywatnie?

Post autor: brado »

Sam jeszcze nie wiem na jaką opcję się zdecyduję, ale noszę się z zamiarem zakupu mieszkania, które potem mógłbym właśnie wynająć. Najbardziej przemawia do mnie póki co oferta https://vantage-sa.pl/male-mieszkania-i ... wroclawiu/ . To mieszkania we Wrocławiu od dewelopera. Małe i kawalerki, ustawne i z balkonem. Z dobrą lokalizacją też nie powinno być problemu. Cenowo też wygląda to korzystnie.
Awatar użytkownika
tiny30
Posty: 51
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:57

Re: Nieruchomości - firma czy prywatnie?

Post autor: tiny30 »

Inwestowanie w nieruchomości jest proste, jeżeli masz kapitał i wiesz co robić. Ja skutecznie inwestuję w te nieruchomości w Hiszpanii . Chętnych jest mnóstwo, dlatego trzeba się cieszyć. Ja stałem się nabywcą świetnej willi w Hiszpanii. I to za stosunkowo niewielkie pieniądze.
Czasem jednak słowa, które najbardziej chce się powiedzieć, są tymi, które powiedzieć jest najtrudniej.
ODPOWIEDZ