Opłaca się zakładać Prostą Spółkę Akcyjną?

Luźne rozmowy o biznesie i prowadzeniu działalności.
Awatar użytkownika
mk31
Posty: 39
Rejestracja: 26 maja 2019, 23:16

Opłaca się zakładać Prostą Spółkę Akcyjną?

Post autor: mk31 »

To już pewne, że w przyszłym roku będzie można zakładać prostą spółkę akcyjną. Pytanie tylko czy to się w ogóle opłaca? Artykułów o zmianach mnóstwo, ale żadnych konkretów. Zamiast jakieś porównanie zrobić czy coś, to rozpływają się nad sukcesem. Pytanie tylko czy to faktycznie sukces?
Awatar użytkownika
molika
Posty: 214
Rejestracja: 18 gru 2018, 21:00

Re: Opłaca się zakładać Prostą Spółkę Akcyjną?

Post autor: molika »

Wprowadzenie takiej spółki to naprawdę duże ułatwienie. Jeśli masz jakieś wątpliwości czy nie wiesz jak to ogarnąć to tutaj https://www.spolka-w-organizacji.pl/szk ... a-akcyjna/ jest namiar na szkolenie z tej tematyki. Zobacz sobie na program. Wszystko wyjaśniają tam krok po kroku. Na pewno plusem jest to, że nie trzeba mieć funduszy na start. Wiadomo jak to jest - pomysł na biznes super, a pieniędzy brak.
Awatar użytkownika
Eliza111
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:07

Re: Opłaca się zakładać Prostą Spółkę Akcyjną?

Post autor: Eliza111 »

Najlepsza spółką jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jeśli potrzebujecie pomocy przy zakładaniu firmy to polecam skorzystać z pomocy spółki giełdowe oni pomagają zakładać i prowadzić spółki. Koniecznie zajrzyjcie na ich stronę i poczytajcie ich oferty.
Awatar użytkownika
nwkagnieszka
Posty: 22
Rejestracja: 14 sie 2019, 9:45

Re: Opłaca się zakładać Prostą Spółkę Akcyjną?

Post autor: nwkagnieszka »

Biznes i finanse to ciężkie tematy i łatwo się czasem w tym zagubić. Ja szukam informacji tutaj https://www.bankomaty.biz.pl/ i zazwyczaj jestem w stanie znaleźć to, czego potrzebuję.
Awatar użytkownika
antoniek
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2019, 23:45

Re: Opłaca się zakładać Prostą Spółkę Akcyjną?

Post autor: antoniek »

Znalazłem tu mnóstwo cennych porad. Świetny wątek jak dla mnie.
Nadzieja jest snem człowieka na jawie.
Awatar użytkownika
Infernoo2
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2019, 18:40

Re: Opłaca się zakładać Prostą Spółkę Akcyjną?

Post autor: Infernoo2 »

Niestety, nie mam żadnego pomysłu na rozwiązanie tej kwestii. Jak przyjdzie mi coś do głowy to dam znać.
Bóg nie rezygnuje ze swych dzieci, nawet takich, które stoją do Niego plecami.
Awatar użytkownika
rstar7
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2019, 17:44

Re: Opłaca się zakładać Prostą Spółkę Akcyjną?

Post autor: rstar7 »

Mnóstwo tego typu informacji można znaleźć poprzez przeglądarkę. Myślę, że można w ten sposób sobie poradzić.
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
Awatar użytkownika
kolka
Posty: 306
Rejestracja: 03 cze 2019, 11:47

Re: Opłaca się zakładać Prostą Spółkę Akcyjną?

Post autor: kolka »

Przede wszystkim powinniście wiedzieć, że zakładając spółkę akcyjną, musicie skorzystać z usług zewnętrznej firmy, np https://qsecurities.pl/uslugi-rejestr-akcjonariuszy/ która zajmuje się rejestrem akcjonariuszy. Dodatkowo uzyskacie także gotowe wzory podań do składania dokumentów akcji w spółce, oraz wiele więcej.
ODPOWIEDZ