Zaparcia - co z tym zrobić?

Inne tematy, które nie należą do żadnej podanej kategorii.
buśka

Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: buśka »

Starsza córka ma teraz nauczanie online i dużo czasu spędza przed komputerem. Pojawiły się bóle kręgosłupa oraz problem z zaparciami. Wszystko to z powodu braku aktywności. Gorzej tak naprawdę, kiedy zaczyna to pojawiać się często u większych dzieciaków, gdyż nie jest to normalny stan. Co radzicie zrobić?
Awatar użytkownika
murielka
Posty: 62
Rejestracja: 23 wrz 2019, 13:03

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: murielka »

buśka pisze: ↑20 cze 2021, 8:02 Starsza córka ma teraz nauczanie online i dużo czasu spędza przed komputerem. Pojawiły się bóle kręgosłupa oraz problem z zaparciami.
Pewnie wiele dzieciaków ma ten sam problem. Na pewno wizyta u lekarza będzie konieczna ale zanim to nastąpi możesz jej podawać xenna balance junior bo jest to łagodny środek odpowiedni dla dzieci.
jaśka

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: jaśka »

Nie wiem ale wydaje mi się że o takich rzeczach decyduje lekarz. Zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. Mam problemy dość podobne ProctoLact-M który mi zaleci lekarz trochę pomaga, sama raczej nie decyduję bo nie znam się na medycynie po prostu :D ale mogę powiedzieć jedno, ten probiotyk jest przeznaczony specjalnie dla osób z chorobami odbytu i jak dla mnie jest rewelacyjny.
Mirosława

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: Mirosława »

Oczywiście, że tak. Przecież odpowiednia pielęgnacja może być tutaj wręcz kluczowa. Właśnie dlatego dobrze byłoby zwrócić uwagę na to, jakie prebiotyki przyjmujecie w celu wzmocnienia jelit. Jeśli jeszcze pomijacie ten temat, to najwyższy czas to zmienić, bo chodzi w końcu o Wasze zdrowie!
Miłka78

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: Miłka78 »

Właśnie dlatego dobrym pomysłem mogłoby być postawienie na wsparcie takich dietetyków, którzy realnie mogliby Was wspomóc w zwalczaniu takich problemów. Na przykładzie chociażby https://lekarzebezkolejki.pl/specjaliza ... e/dietetyk świetnie widać, gdzie powinniście poszukać odpowiedniej pomocy. To ważna rzecz, więc koniecznie się o tym przekonajcie.
Gość

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: Gość »

Przede wszystkim trzeba się ruszać, lekcje cały dzień nie trwają więc można po nich wyjść na spacer. Po dwa zdrowa dieta bogata w błonnik, to przy zaparciach jest niezbędne. Mnie jeszcze dodatkowo w walce z zaparciami pomaga biobidet. To rodzaj deski myjącej która ma specjalną funkcje turbo do zaparć. Strumień wody który wytwarza urządzenie dostaje się dość głęboko i przynosi ulgę.
Baśka111

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: Baśka111 »

jaśka pisze: ↑26 sie 2021, 13:32 Nie wiem ale wydaje mi się że o takich rzeczach decyduje lekarz. Zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci.
Jestem tego samego zdania!
Dzisiaj wiele osób traktuje internet jak źródło wszelkiej wiedzy, a przecież mamy zupełnie inne organizmy, potrzeby i inne zaparcia. Jednemu coś pomoże, innemu nie, więc ja bym uderzała z takim pytaniem normalnie do lekarza.
A jak na jakiejś wsi mieszkasz czy coś to nawet na teleporade się umów do internisty, chociażby tutaj https://kataloglekarzy.telemedi.com/spe ... internista
i na bank lepiej doradzi ktoś, kto się na tym zna niż cudotwórcy z forum.. serio.
Nina

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: Nina »

Żeby pozbyć się zaparć, trzeba zadbać o właściwą dietę, o odpowiednią ilość wypijanej wody i o odpowiednią aktywność fizyczną. To sa trzy rzeczy które mają największy wpływ na prawidłowe wyprożnianie się. Ale wiadomo czasami stres, choroba powodują że jednak dziecku trafi się zaparcie. U nas na takie nagłe sytuacje pomaga czopek Eva Qu Bambini. Delikatnie działają, ale bardzo skutecznie, bezpieczne dla dzieci, łatwe do aplikacji. Działają miejscowo, nie uzależniają, dają szybką ulgę.
ODPOWIEDZ