Wyprawy górskie

Inne tematy, które nie należą do żadnej podanej kategorii.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 312
Rejestracja: 21 kwie 2019, 13:37

Wyprawy górskie

Post autor: mczay »

Co myślicie o takich wyprawach, wspinaczce? warto się zająć taką dziedziną sportu? Kocham góry ale na razie czysto rekreacyjnie ale lubię czytać o osiągnięciach alpinistów. Co w naszym kraju warto na początek "zaliczyć"?
Awatar użytkownika
otylia
Posty: 166
Rejestracja: 22 mar 2019, 18:20

Re: Wyprawy górskie

Post autor: otylia »

To koniecznie musisz się odważyć i wybrać w wysokie góry. Zaczyna się na pewno z ekipą która ma większe doświadczenie. Dzięki temu jest bezpieczniej a Ty się będziesz uczył. Jak zaczynać? ja bym zaczęła od czytania takich blogów z relacjami z wypraw https://idymy.pl/wycieczka-na-przelecz-krzyzne/ . Tu akurat podróż opisana na przełęcz krzyżne. Znasz pewnie te rejony, moim zdaniem jedno z piękniejszych miejsc jakie warto odwiedzić. Przy okazji masz polecone buty do wspinaczki wysokogórskiej. Sprawdziły się na tej wyprawie, warto na pewno je kupić. Ale to na przyszłość jak będziesz kompletować sprzęt.
AlicajSzczepańska

Re: Wyprawy górskie

Post autor: AlicajSzczepańska »

Ja bardzo tęsknie za górami i mam do nich bardzo duży sentyment. Jeszcze przed pandemią często jeździłam na narty do Zakopanego i za każdym razem spędzaliśmy tam bardzo miło czas. Jeżeli chodzi o pokoje to od lat mamy stały adres w tym dworku http://dworekpodgiewontem.pl/.
jowiłka

Re: Wyprawy górskie

Post autor: jowiłka »

Nie trzeba specjalnie jechać do Zakopanego by udać się na narty :) W beskidach też są świetne stoki. Co do śląska to polecam wam serwis nart tychy https://ministerstwosniegu.pl/serwis-tychy , taka usługa z pewnością wam się przyda, szczególnie jak jeździcie na nartach często i intensywnie.
Ćwiaku

Re: Wyprawy górskie

Post autor: Ćwiaku »

W Polsce na narty to ostatnio najczęściej jeżdżę do Istebnej w Beskiedzie śląskim, jest tam bardzo nowocześnie. Mam tam swoją ulubioną szkółkę narciarską https://www.zgorky.pl i szlifujemy zawsze moją technikę, co jestem to zawsze wezmę kilka lekcji coś do poprawy się znajdzie, ale już jest bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
sapex
Posty: 212
Rejestracja: 15 sie 2019, 16:31

Re: Wyprawy górskie

Post autor: sapex »

Jeśli mówimy o wycieczkach i wyprawach to mnie od bardzo dawna interesuje oferta https://ctpoland.com.pl/ mają tutaj mnóstwo fajnych wycieczek, a moim marzeniem od bardzo bardzo dawna jest podróż do Japonii. Kraj kwitnącej wiśni muszę po prostu zobaczyć! Mamy na forum osoby, które już tam były? Jak wrażenia?
Awatar użytkownika
Lolka
Posty: 497
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:16

Re: Wyprawy górskie

Post autor: Lolka »

A gdzie zaopatrujecie się w odzież na takie górskie wyprawy? Macie jakieś swoje ulubione sklepy? Ja ostatnio natknęłam się na takie ciuchy marki Salewa w outlecie internetowym https://pepegi.eu/firm-pol-1551950332-Salewa.html. Pod względem cenowym wypadają tam one naprawdę bardzo atrakcyjnie, więc polecam ;)
Awatar użytkownika
karolinawertka
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2020, 8:07

Re: Wyprawy górskie

Post autor: karolinawertka »

Zdecydowanie warto. Wtedy można odnaleźć swoje prawdziwe ja. Zanim się wybierzesz na wspinaczki, pamiętaj o odpowiednim ubiorze. Wszystkie moje ciuchy na wyprawy w góry mam dzięki propozycjom http://clients1.google.com/url?q=https://otherlife.pl/. Jestem pewien, że też coś znajdziesz.
ODPOWIEDZ