Uzależnienie

Inne tematy, które nie należą do żadnej podanej kategorii.
Dosia

Uzależnienie

Post autor: Dosia »

Moim zdaniem nikt nie powinien być obojętny na problemy drugiego człowieka, dlatego trzeba czasem trochę się rozejrzeć dookoła. Długo nie wiedziałam, że moja sąsiadka, która jest samotna zmaga się z alkoholizmem. Gdy z nią raz porozmawiałam, to okazało się, że chciałby się wyleczyć, ale nie wie gdzie się zgłosić. Znalazłam dla niej doskonały prywatny ośrodek terapii uzależnień Nefo. Jestem naprawdę szczęśliwa, że mogłam coś dla niej zrobić.
Awatar użytkownika
Zośka123
Posty: 162
Rejestracja: 26 cze 2020, 12:19

Re: Uzależnienie

Post autor: Zośka123 »

Alkoholizm to poważne uzależnienie które dotyka różnych ludzi w różnym wieku. Jak sobie z tym problemem poradzić? Możecie udać się do ośrodka ośrodek terapii uzależnień specjaliści którzy tutaj pracują na pewno pomogą wam zwalczaniu tego problemu. Kontaktujcie się nie ma na co czekać.
kaśkaa

Re: Uzależnienie

Post autor: kaśkaa »

Gdyby ktoś z was szukał podręcznego alkomatu polecam zajrzeć na https://alko-maty.pl/19-alkohit Oferta tej firmy jest bardzo rozbudowana i przystępna cenowo. Moim zdaniem każdy powinien mieć dostęp do alkomatu. Nie dotyczy to tylko osób uzależnionych.
Awatar użytkownika
tekla
Posty: 175
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:52

Re: Uzależnienie

Post autor: tekla »

W przypadku uzależnienia potrzebna będzie terapia, a nie alkomat... Są poradnie jak ta https://medi-life.pl/zakres-swiadczen/p ... chicznego/, gdzie można skorzystać z różnych form terapii, pod okiem specjalistów z zakresu psychiatrii i psychologii. Terapia to niezbędny element powrotu do normalności. Warto skorzystać jak najszybciej.
Awatar użytkownika
Mirabelka
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2019, 17:14

Re: Uzależnienie

Post autor: Mirabelka »

To jest bardzo straszne, bo mnóstwo ludzi dookoła walczą z problemem alkoholowym lub innym uzależnieniem. Statystyki alkoholizmu w Polsce są przerażające. Osoby uzależnione potrzebują pomocy i wsparcia, a więc warto zwracać na to uwagę. Poza tym alkoholika można rozpoznać po twarzy, bo po wielu latach picia mają charakterystyczne cechy. W tym artykule są dokładnie opisane https://nasz-gabinet.pl/jak-rozpoznac-a ... -alkoholu/
Obojętność jest okropna - nie bądźmy obojętni. Każdy z nas może okazać się na ich miejscu, bo to taka sama choroba jak każda inna.
syłka

Re: Uzależnienie

Post autor: syłka »

A co sądzicie na temat detoksu alkoholowego? Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Pytam, ponieważ trafiłam na stronę https://www.medycznydetox.pl/ i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Tym bardziej że ostatnio nadużywam alkoholu.
Baaśka

Re: Uzależnienie

Post autor: Baaśka »

Dosia pisze: 25 wrz 2020, 8:14 Moim zdaniem nikt nie powinien być obojętny na problemy drugiego człowieka, dlatego trzeba czasem trochę się rozejrzeć dookoła.
Gdyby to było takie proste, to wokoło nie byłoby ludzi uzależnionych. Na pewno dwa słowa nie wystarczą. Nałóg to nałóg. Nieważne czy alkohol, narkotyki czy papierosy. Schemat jest ten sam. Wiem, bo moja bliska przyjaciółka miała duży problem z paleniem. Początkowo dużo z nią rozmawiałam, wysyłałam linki o szkodliwości dymu tytoniowego https://recigar.pl/skladniki-dymu-tytoniowego/. Nic nie pomagało. Dopiero wizyta u lekarza i rzeczywisty stan jej płuc do niej przemówiło.
dętka

Re: Uzależnienie

Post autor: dętka »

O tym ośrodku to nie słyszałam ale wiem, że Ośrodek terapii Forest pomaga wielu ludziom wyjść z nałogu. Nawet mąż mojej przyjaciółki był u nich na terapii bo miał problem z hazardem i było coraz gorzej. Zgodził się na leczenie i teraz jest zupełnie innym człowiekiem. Odzyskał spokój i żałuje tylko, że tak późno się do nich zgłosił także takie leczenie naprawdę przynosi efekty
Awatar użytkownika
panalkra
Posty: 720
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:23

Re: Uzależnienie

Post autor: panalkra »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań https://wroblewskiterapia.pl/
Awatar użytkownika
Agregat
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2019, 15:59

Re: Uzależnienie

Post autor: Agregat »

Ja to nawet znajomemu ostatnio pomagam i wspieram go jak tylko mogę. Widzę, jak człowiek pogrąża się coraz bardziej w alkoholizmie i nie ma żadnej bliskiej osoby. Dobrze, że jest zgodny ze mną co do tego, iż powinien skorzystać z pobytu w Ośrodku Terapii Mental Relax.

dom i wnętrze warszawa
Daruś25

Re: Uzależnienie

Post autor: Daruś25 »

Sam jestem przykładem jak nałogi niszczą. Problem był z internetem i papierosami. Długi, problemy zdrowotne, szkoda gadać. Z jednego nałogu w drugi... stanąć na nogi pomógł mi kurs https://www.reset33.pl/ - do zrobienia były zadania, do obejrzenia filmy przygotowane przez psychologów i psychiatrów, oglądałem po to żeby właśnie nie wpaść w kolejny nałóg np obżarstwo czy papieros elektroniczny. żeby uwolnić się od skłonności do nałogów ogólnie
Maruś24

Re: Uzależnienie

Post autor: Maruś24 »

Zośka123 pisze: 21 paź 2020, 14:12 Alkoholizm to poważne uzależnienie które dotyka różnych ludzi w różnym wieku. Jak sobie z tym problemem poradzić? Możecie udać się do ośrodka ośrodek terapii uzależnień specjaliści którzy tutaj pracują na pewno pomogą wam zwalczaniu tego problemu. Kontaktujcie się nie ma na co czekać.
Jeśli ktoś ma problem z alkoholem to niech idzie do pierwszej lepiej placówki. W końcu alkohol niszczy zdrowie i warto z tym walczyć.
____
esperal szczecin
Tomasz

Re: Uzależnienie

Post autor: Tomasz »

To bardzo miłe z Twojej strony, że starasz się pomóc. Obecnie występuje ogromna znieczulica wśród ludzi więc fajnie, że zainteresowałaś się sąsiadką. Terapia to faktycznie jedna z najczęściej wybieranych opcji, ale gdyby nie przyniosła efektów, to polecam poczytać też o zaszyciu- https://esperalkatowice.com/. Esperal wykazuje się dużą skutecznością, wzmagając złe samopoczucie po spożyciu alkoholu. W ten sposób wytwarza się u danego człowieka wstręt do alkoholu i pewien rodzaj obawy o własne samopoczucie, co ułatwia rezygnację z tej formy używki.
ODPOWIEDZ