Terapia grupowa

Inne tematy, które nie należą do żadnej podanej kategorii.
Apiś

Terapia grupowa

Post autor: Apiś »

Czy terapia grupowa sprawdza się w każdym problemie? Rozumiem gdy problemem jest uzależnienie, wtedy wsparcie grupy jest niezwykle ważne, ale gdy na przykład chodzi o problemy z jedzeniem? Czy wtedy też taki rodzaj terapii jest ok? Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?
Róża

Re: Terapia grupowa

Post autor: Róża »

Przecież najważniejsze jest tutaj efekt terapii. Jeśli macie taką możliwość, to po prostu zajrzyjcie do https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ i umówcie się do nich na odpowiednią konsultację. Musicie być świadomi tego, że tacy specjaliści będą w stanie o wiele bardziej Wam pomóc w leceniu, dlatego też nie ma co zwlekać. Podejmijcie odpowiednie kroki już teraz, bo chodzi w końcu o Wasze zdrowie.
Awatar użytkownika
Agregat
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2019, 15:59

Re: Terapia grupowa

Post autor: Agregat »

W przypadku uzależnienia to nie orientuję się czy lepsza jest terapia grupowa, czy też indywidualna. Warto w tej sprawie zapytać specjalistów, którzy pracują na przykład w ośrodku terapii Lewin. Wiele pozytywnych opinii słyszałam o tym miejscu i że podopieczni są bardzo zadowoleni z pobytu oraz terapii odwykowych.
Awatar użytkownika
Agregat
Posty: 88
Rejestracja: 18 sty 2019, 15:59

Re: Terapia grupowa

Post autor: Agregat »

Warto skontaktować się w tej sprawie z poradnią, w której odbywa się takie leczenie. Wiem, ze bardzo skuteczne terapie przeprowadzają w prywatnym ośrodku terapii uzależnień Nefo. Personel z pewnością dokładnie wyjaśni jak przebiega u nich pobyt i na jakich zasadach.
Bożnade64

Re: Terapia grupowa

Post autor: Bożnade64 »

Ważny temat, grupowe terapie znacznie polepszają kontakt i wychodzenie z trudnych sytuacji lub uzależnień. Jest wtedy poczucie przynależności do jakiejś grupy i znaczna chęć angażowania się w poczynanie postępów w rozwoju. Mojej przyjaciółce taka terapie bardzo pomogła.
Mirosława

Re: Terapia grupowa

Post autor: Mirosława »

To jednak dużo bardziej złożona kwestia. Jeśli chodzi o terapię, to zawsze powinniście stawiać na jak najlepszą opiekę psychologiczną. Ja na pewno mogę Wam już teraz podpowiedzieć, byście zajrzeli do https://psychomedic.pl/psychiatra-krakow/ i właśnie tam podjęli odpowiednie leczenie. Czuję, że będzie to dla Was dużym ułatwieniem, pomyślcie nad tym już teraz!
Frania12

Re: Terapia grupowa

Post autor: Frania12 »

Nie do końca zgadzam się z tym, że terapia grupowa jest zawsze idealnym rozwiązaniem w przypadku leczenia alkoholizmu. Wiele zależy od stanu danego pacjenta. Moim zdaniem to lekarz powinien po konsultacji i szczegółowym wywiadzie z uzależnionym, dobrać odpowiednią metodę leczenia. Znam osobę, w przypadku której terapia nie przyniosła efektów, natomiast rzuciła picie dzięki zaszyciu alkoholowemu w Ciechanowie. Wszycie esperalu daje nam efekty terapeutyczne przez co najmniej 8 miesięcy. W tym czasie środek umieszczony pod skórą daje nieprzyjemne efekty uboczne w momencie, kiedy osoba z wszywką pod skórą napije się alkoholu.
Sara212

Re: Terapia grupowa

Post autor: Sara212 »

Może zainteresujcie się tematem numerologii. To poznawanie siebie za pomocą liczb. Na stronie https://alfabetnumerologiczny.pl/numerologia/ można znaleźć informacje na ten temat to sobie poczytajcie. Warto znać nowe polecane metody rozwojowe.
ODPOWIEDZ