rolnictwo

Inne tematy, które nie należą do żadnej podanej kategorii.
muszyński

rolnictwo

Post autor: muszyński »

Prowadzicie swoje gospodarstwa rolnicze? Jak wam idzie? Co hodujecie czy uprawiacie? Jak to jest z rolnictwem ekologicznym, czy ma ono u nas rację bytu i czy można na tym zarobić? Rozglądam się bo mam kawałek ziemi po rodzicach i myślę czy zrobić jakis biznes związany z rolnictwem. Podpowiadajcie, piszcie jestem ciekaw waszych opinii
bekiś0303

Re: rolnictwo

Post autor: bekiś0303 »

Czy podpowiecie, jak zająć się rolnictwem? Myślę, że jak najbardziej może we wszystkim pomóc tutaj strona https://agrowies.pl/jak-chronic-rosliny-uprawne/ . Koniecznie szukajcie na nich wiele różnych informacji. Dowiecie się o mączniaku i będziecie wiedzieli, jak radzić sobie z groźną chorobą zbóż.
Łukaszek

Re: rolnictwo

Post autor: Łukaszek »

muszyński pisze: 23 lut 2021, 15:48 Prowadzicie swoje gospodarstwa rolnicze? Jak wam idzie? Co hodujecie czy uprawiacie? Jak to jest z rolnictwem ekologicznym, czy ma ono u nas rację bytu i czy można na tym zarobić? Rozglądam się bo mam kawałek ziemi po rodzicach i myślę czy zrobić jakis biznes związany z rolnictwem. Podpowiadajcie, piszcie jestem ciekaw waszych opinii
Co do rolnictwa to istotne jest też odpowiednie zaopatrzenie rolnictwa. Zerknij sobie tutaj https://sobianek.pl/. Tam oferują ciekawe ceny przy większych zakupach wiec warto zrobić większy asortyment.
hrabiłskon

Re: rolnictwo

Post autor: hrabiłskon »

Pompę traktorową do nawadniania i odwadniania ciągnika przy gospodarstwie ściągnąłem na zamówienie z firmy Aquatik która doskonale sprawdza się też przy przepompowywaniu wody z jeziora więc urządzenie ma wiele zastosować. Jest bezawaryjne i posiada potrzebne atesty bezpieczeństwa.
Piotruś22

Re: rolnictwo

Post autor: Piotruś22 »

Łukaszek pisze: 25 lut 2021, 16:20
muszyński pisze: 23 lut 2021, 15:48 Prowadzicie swoje gospodarstwa rolnicze? Jak wam idzie? Co hodujecie czy uprawiacie? Jak to jest z rolnictwem ekologicznym, czy ma ono u nas rację bytu i czy można na tym zarobić? Rozglądam się bo mam kawałek ziemi po rodzicach i myślę czy zrobić jakis biznes związany z rolnictwem. Podpowiadajcie, piszcie jestem ciekaw waszych opinii
Co do rolnictwa to istotne jest też odpowiednie zaopatrzenie rolnictwa. Zerknij sobie tutaj https://sobianek.pl/. Tam oferują ciekawe ceny przy większych zakupach wiec warto zrobić większy asortyment.
Tak, ale ważna jest też bardzo dobra wiedza teoretyczna. Ostatnio właśnie czytam sporo o rolnictwie. Znalazłem np. fajny artykuł na http://www.caji.pl/czym-sa-herbicydy-wa ... -wiedziec/. Dotyczy on herbicydów.
Awatar użytkownika
wergil
Posty: 55
Rejestracja: 21 wrz 2020, 18:19

Re: rolnictwo

Post autor: wergil »

Ja mam jak najlepszą opinię o laboratorium weterynaryjnym VetLabGroup Jędryczko http://vetlabgroup.pl/ z Czerwina. Kompleksowo działają, mają w ofercie badania laboratoryjne zwierząt, badania pasz i produkcję autoszczepionek obejmujących większość patogenów bakteryjnych, konsultują wyniki badań także w miejscu hodowli. Sprawdźcie sobie ich stronę internetową a także stronę na facebooku www.facebook.com/epilab Dodam, że jest z nimi dobry kontakt, szybko reagują na wiadomości.
bóchtasz

Re: rolnictwo

Post autor: bóchtasz »

My z kolei zdecydowaliśmy się na hodowlę soi. Po zapoznaniu się z artykułami na https://www.polskasoja.pl/asp/pl_start. ... 1&strona=1 nie mieliśmy wątpliwości, że jest to przyszłość. Nalezy popularyzować uprawę soi na terenie polski. Tym sposobem dowiedzieliśmy się o wielu zaletach samej soi, które dla wielu pozostają tajemnicą!
Daniel4321łłłł

Re: rolnictwo

Post autor: Daniel4321łłłł »

Gospodarstwo rolne jest dużo łatwiej prowadzić, gdy jesteśmy zaopatrzeni w maszyny, ciągniki, ale i specjalistyczne nawozy - a wszystko po to, aby nasze plony rosły bujnie. Wspomniane rozwiązania dostarczyli nam https://www.agromarketwiewiecko.pl/masz ... nicze.html , mocno na tym zyskaliśmy - zdecydowanie jest to jakość, której było nam trzeba.
Frańczak

Re: rolnictwo

Post autor: Frańczak »

Moja rodzina zajmuje się rolnictwem od wielu pokoleń. Przez te lata dużo się pozmieniało, poszliśmy w stronę jakości i ekologii . Niedawno zainteresował mnie temat budowy biogazowni. Dzięki temu można, pozbywając się odpadów rolnych, uzyskać energię energetyczną lub cieplną, a to, czego nie zużyjemy musi od nas odkupić zakład energetyczny. Wydaje mi się, że to dobry, przyszłościowy projekt, zwłaszcza w czasach kiedy ceny energii idą w górę. Namierzyłem firmę https://www.egsystem.pl/biogazownie-spalarnie.php, która może się w moim imieniu zająć kwestią podłączenia biogazowni do sieci elektroenergetycznej. Zresztą mogą za mnie zrobić wszystko - schemat, uzgodnienia z zakładem energetycznym, a nawet odbiór. Jak wam się podoba mój pomysł?
Awatar użytkownika
sykstus
Posty: 133
Rejestracja: 11 maja 2020, 21:21

Re: rolnictwo

Post autor: sykstus »

W sprawie wysokiej jakości młota browarnianego, bardzo dobrego dodatku paszowego, odsyłam was do firmy Domino, zajmują się jego sprzedażą i dostarczaniem wysłodzin do klientów. Tu podrzucam wam ich stronę internetową https://www.domino.org.pl/oferta/ Warto wiedzieć, że młóto jest bardzo dobrym rozwiązaniem z racji mlekopędnych właściwości wysłodzin a także niewysokiej ceny. Ja regularnie zamawiam młóto i jestem bardzo zadowolony z decyzji.
nałczannik

Re: rolnictwo

Post autor: nałczannik »

Specjalistyczną pompę traktorową do nawadniania i odwadniania terenu wokół domu ściągnąłem na zamówienie z firmy Aquatik która jest solidna i wydajna. Sprzęt niezawodny od lat i służy bez żadnych problemów. Dodatkowo firma służy doradztwem technicznym w razie potrzeby.
Awatar użytkownika
Kandinski
Posty: 91
Rejestracja: 24 lip 2020, 21:31

Re: rolnictwo

Post autor: Kandinski »

Sprawdzi wam się też taki dystrybutor maszyn rolniczych - Ata-Technik https://tosun.pl/kontakt/ Sprzedają maszyny firmy Tosun, jak np. paszowozy poziome, jak i pionowe, prasoowijarki do kukurydzy, owijarki do balotów, sieczkarnie do kukurydzy czy przetrząsaczo-zgrabiarki. To maszyny bardzo dobrej jakości i kupicie je tam w bardzo rozsądnych cenach, także jestem w 100 % zadowolony z moich zakupów u nich i mogę wam firmę doradzić.
hiczungł

Re: rolnictwo

Post autor: hiczungł »

W rolnictwie wykorzystujemy sprzęt i maszyny w najwyższej jakości. Całkowicie rozsądne okazało się wykorzystanie rozwiązań znanych z oferty https://glimag.pl/branze/produkty/przemysl-rolniczy/ . Ostatnio nawet zamówiliśmy przekładnie do wozu paszowego , okazał się całkowicie spełniać nasze wymogi.
Awatar użytkownika
Bellea
Posty: 185
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:47

Re: rolnictwo

Post autor: Bellea »

Tu na pewno jest potrzeba duża wiedza na temat uprawy roślin, czy też hodowli zwierząt, nie jest to wcale taka prosta rzecz jak niektórym może się wydawać. Rolnicy powinni stosować odpowiednie środki, preparaty wspomagające. Tu nawóz orcal powinien bardzo dobrze się sprawdzić w wielu przypadkach.
jacuś

Re: rolnictwo

Post autor: jacuś »

Odnośnie trzody chlewnej to przyda wam się namiar na firmę Mibex https://www.mibex.pl/ z województwa łódzkiego. To polski producent oferujący wyposażenie budynków inwentarskich, w ofercie m.in. paszociągi spiralne, poidła smoczkowe, kojce i wygrodzenia, ruszta betonowe dla trzody, ruszta plastikowe i wiele innych produktów. Firma zajmuje się doradztwem, sprzedażą wyposażenia, montażem i serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym, także kompleksowo działają, do tego solidnie i terminowo a co do cen to nie są one przesadne.
hiczungło

Re: rolnictwo

Post autor: hiczungło »

Poza hodowlą roślin, wykonujemy także hodowlę zwierząt w fermie. Wcześniej jednak warto zaopatrzyć się w stosowne produkty i narzędzia z których to pomocą będziemy nalezycie troszczyć się o zwierzaki. A to wszystko i to po perfekcyjnej cenie dostarczyli nam https://rymek.com.pl/category/kategorie . Nasz ostatni zakup to schładzalnik do mleka.
Awatar użytkownika
Marek78
Posty: 845
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:06

Re: rolnictwo

Post autor: Marek78 »

Witam, w jaką stronę warto rozwijac swoj biznes zwiazany z rolnictwem? Myślę nad pieczarkarnią, ponieważ jest to mały biznes. Co o tym sądzicie http://luckygrower.com/zbior/ Proszę o wasze opinie, ponieważ jest to dosc duza inwestycja,dlatego wolę się najpierw rozeznać, pozdrawiam serdecznie.
łuczyński

Re: rolnictwo

Post autor: łuczyński »

Takie rzeczy jak pasy napędowe, węże gumowe, opaski i obejmy zaciskowe, przewody gumowe i silnikowe czy żeliwne zespoły łożyskowe w dobrych cenach i dobrej jakości kupicie w AGRO-HURT z Warszawy https://www.agro-hurt.pl/o-firmie Mają produkty renomowanych producentów i sprawnie realizują zamówienia.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 312
Rejestracja: 21 kwie 2019, 13:37

Re: rolnictwo

Post autor: mczay »

W temacie rolnictwa mam dla was dziś ten https://supernowiny.pl/rolnictwo/najsku ... b-rzepaku/ artykuł w którym piszą o chorobach rzepaku. Na pewno u siebie traficie kiedyś na niego bo niestety każde gospodarstwo to dotyka. U mnie te ich porady zadziałały dobrze.
łukaszD

Re: rolnictwo

Post autor: łukaszD »

Maszyny rolnicze dobrych marek, w tym VERSATILE, FLIEGL, KӦCKERLING, CARUELLE znajdziecie w przyjaznych cenach w firmie KAGRO z województwa wielkopolskiego. Tu ich strona - https://www.kagro.pl/kontakt Mają też części zamienne i świadczą wynajem oraz usługi jak uprawa gleby, siew kukurydzy i buraków metodą pasywną czy rozrzucanie obornika i wapna. Firma to solidni profesjonaliści.
wiśka

Re: rolnictwo

Post autor: wiśka »

Jeżeli chodzi o nawożenie buraków, to duże znaczenie mają odpowiednio dobrane nawozy, oraz odpowiednia ilość dostarczanej wody w fazie wzrostu. Ja ostatnio zmieniłam firmę dostarczająca mi nawozy, a na rynku jest tego dużo, także mamy w czym wybierać, wystarczy porównać oferty i trochę poczytać na ten temat.
Maki23816ł

Re: rolnictwo

Post autor: Maki23816ł »

Rolę połączyliśmy także z hodowlą zwierząt, przez co końcowy rezultat jest niebywały. Projekt i budowę budynków inwentarskich zrealizowali dla nas https://www.wesstron.pl/#realizacje a wyszło im to rewelacyjnie. Zyskaliśmy na tym zarówno my jako hodowcy, jak i hodowane zwierzęta. Zawdzięczamy im pełne wyposażenie, ale i wdrożenie systemu zarządzania Fetura.
Awatar użytkownika
otylia
Posty: 166
Rejestracja: 22 mar 2019, 18:20

Re: rolnictwo

Post autor: otylia »

Jeśli hodujecie zwierzęta to warto w ich boksach położyć takie maty https://powerrubber.com/kat/maty-hodowlane/ które zapewnią pełne bezpieczeństwo i pomogą utrzymać miejsce w czystości. Ich instalacja nie sprawia kłopotu a własności techniczne pozwalają na długotrwałe użytkowanie. Znajdziecie w ofercie maty dla bydła, koni czy trzody chlewnej.
włań

Re: rolnictwo

Post autor: włań »

Zajmujemy się warzywnictwem od ponad 10 lat, obecnie susze i powodzie trochę na nas wpływają, ale mamy swoje gospodarstwo w takim miejscu, ze powodzie do nas nie docierają, a posiadamy deszczownice. Dużą wagę przykładamy do materiału siewnego, jakiego używamy, ale też do nawozów organicznych. Je kupujemy wyłącznie od producenta Mestall: https://mestall.pl/kategorie/warzywnictwo/ Ich oferta jest szeroka, produkty są najwyższej jakości i w korzystnych cenach, działają znakomicie.
lótkowska

Re: rolnictwo

Post autor: lótkowska »

Nasza ostatnia inwestycja to mechaniczne usuwacze obornika. Rozwiązania zaproponowane przez https://www.agrounima.pl/zgarniacze-obornika/ absolutnie sprostały moim wymogom na tym polu. Przede wszystkim jakość gra tu ważną rolę. Do tego dochodzi sama atrakcyjna forma tego urządzenia, dzięki której pozbywanie się zanieczyszczeń z obornika idzie dużo sprawniej.
człm

Re: rolnictwo

Post autor: człm »

Mamy gospodarstwo rolne, ojcowizna :). Teraz, jak ojciec przeszedł na emeryturę i opisał je na mnie, ja trochę je ulepszyłem i powiększyłem. Kupiłem ziemie sąsiada, którą obecnie także uprawiam. Spokojnie, mam doświadczenie, kompetencje i wykształcenie z tym związanym. Co do nawozów, używam wyłącznie nawozów produkowanych w naszym gospodarstwie odzwierzęcych, które wzbogacać nawozami organicznymi, kupowanymi od producenta AGRO-NASIONA https://www.agronasiona.com.pl/nawozy-organiczne z Gorzowa Wielkopolskiego. Ich produkty są bardzo wysokiej jakości, doskonale nam się sprawdzają, podobnie jak materiał siewny od nich, polecam.
Głowa

Re: rolnictwo

Post autor: Głowa »

Co by nie mówić to oczywiście samo rolnictwo jest czymś bardzo istotnym i ja jestem zdania, że jak najbardziej warto jest wiedzieć co nieco na temat problemów jakie mogą pojawić się przy uprawach. Także jak czytałem w artykule https://www.dziennikwschodni.pl/artykul ... 40559.html to wiem dokładnie iż miotła zbożowa jest dość sporym problemem.
akń

Re: rolnictwo

Post autor: akń »

My mamy trochę bydła, ale jednak zajmujemy się uprawami i na paszę i na sprzedaż. Nasiona, ogólnie materiał siewny kupujemy najchętniej od producenta Agronas http://www.agronas.pl/produkty-20-Nasiona-rolnicze z Koła. Ich oferta jest szeroka, mają w niej wiele wysokiej jakości produktów, nie tylko dla rolnictwa, można tam kupić także świetne mieszanki traw. Posiadają korzystne ceny, opłaca się zrobić tam zakupy, polecam.
Mirosława

Re: rolnictwo

Post autor: Mirosława »

W takich kwestiach powinniście przede wszystkim stawiać na jak najlepsze rozwiązania. Dzisiaj wiele osób stawia na takie nawozy jak hydrat wapnia, więc może i Wy powinniście pójść w tym kierunku? Zwróćcie na to uwagę i dowiedzcie się, co mogłoby zadziałać u Was najkorzystniej.
łamk

Re: rolnictwo

Post autor: łamk »

Rolnictwem zajmuję się od kiedy pamiętam, od małego pomagałem w uprawach i zbiorach, a teraz sam jestem właścicielem gospodarstwa. Przede wszystkim przydadzą ci się dobrej jakości maszyny i sprzęt rolniczy. Możesz kupić nowy lub używany sprzęt, ważne by był z rzetelnego miejsca. Od siebie polecam firmę Gajowski Agrotechnika https://gajowski-agrotechnika.pl/nowe/ w Rzeplinie. U nich ja zaopatrzyłem się w wiele różnych maszyn, które sprawdzają mi się bardzo dobrze, ceny mają korzystne, a ofertę rozbudowaną.
łąk

Re: rolnictwo

Post autor: łąk »

Mamy kurczaki i to dużo, jest to cała, profesjonalna hodowla. Nasze kurniki są jednak bardzo komfortowe dla tych zwierząt, są one dostosowane do najwyższych standardów. System ogrzewania, chłodzenia, oświetlenie, itp. mamy z firmy Avena http://avena.olsztyn.pl/oswietlenie/ z Olsztyna. Ich oferta jest szeroka, posiadają korzystne ceny, no i wysokiej jakości produkty. Szczerze ich polecam.
idłll

Re: rolnictwo

Post autor: idłll »

Przeciwdziałacie zakwaszeniu gleb? My musimy, jeżeli chcemy mieć wciąż dobre plony. Korzystamy w tym celu z wapna albo jego mieszanek, które kupujemy od producenta Agrokan https://www.agrokan.eu/porady/wapnowanie z Tarnowskich Gór. Oni mają wysokiej jakości produkty w dobrych cenach, które faktycznie odpowiednio działają, są skuteczne. Zdecydowanie warto skorzystać z ich oferty, polecam ich serdecznie.
tośka

Re: rolnictwo

Post autor: tośka »

W rolnictwie bardzo ważne jest także abyśmy mieli miejsce gdzie przetrzymywać nasze uprawy oraz bydło czy też sprzęt. Oczywiście, że najlepiej byłoby aby postawić taką murowaną helę, ale to wiążę się z dość dużymi kosztami oraz czasu potrzeba także o wiele więcej. Dlatego też bardzo fajnym rozwiązaniem jest postawienie takiej hali rolniczej https://protan-elmark.com.pl/oferta/hale-rolnicze/ Myślę,że to całkiem dobre i szybsze rozwiązanie
sebuś

Re: rolnictwo

Post autor: sebuś »

Jak prowadzicie własne gospodarstwa to na pewno przydadzą się wam informacje o tym kiedy zacząć opryski pszenicy. Znalazłem ten https://isanok.pl/pl/661_materialy_part ... arium.html artykuł który dokładnie to opisuje. Przyznam że mi te informacje też się przydadzą.
Loluś

Re: rolnictwo

Post autor: Loluś »

Moim zdaniem, każdy kto posiada własne pole uprawne, to powinien wyposażyć się w profesjonalne maszyny do sortowania. Rolę według mnie, firma smart-sort posiada najciekawszy asortyment w tym zakresie. Z tego co widziałam, to ceny mają naprawdę bardzo atrakcyjne, więc myślę, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.
GołĄb

Re: rolnictwo

Post autor: GołĄb »

Prowadzę własne gospodarstwo rolne, więc wiem, że jest to skomplikowane i czasochłonne zadanie. To, czego nauczyłem się przez lata bycia rolnikiem, to żeby zawsze dbać o stan swoich maszyn i regularnie wymieniać im części - maszyny rolnicze to najlepszy pomocnik rolnika, więc gdy coś w nich szwankuje, cała praca często staje w miejscu. Bardzo cenię w takich sytuacjach firmę Solid Hitch z Porażyna, która ma w ofercie cały szereg części do systemów zaczepowych do maszyn rolniczych: https://solidhitch.com/portfolio/zaczep-automatyczny/ Zawsze mogę na nich liczyć, gdy coś w moim ciągniku się zużyje, bo służą profesjonalną poradą, szybko też realizują zamówienia. Bardzo polecam zapisać sobie na nich namiary, bo naprawdę warto ich znać.
Sławomir

Re: rolnictwo

Post autor: Sławomir »

Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Od wielu lat prowadzę własną firme budowlaną i w przypadku firm, z którymi współpracuje staram się korzystać z usług najlepszych w branży. W przypadku moich maszyn wszelkie części do pomp i silników hydraulicznych zamawiam w https://komatsu-czesci.pl .
ożerr

Re: rolnictwo

Post autor: ożerr »

Porządnej jakości pojedyncze maszyny warzywnicze, jak kompletne linie technologiczne, które firma uruchamia na miejscu przeznaczenia oferuje firma SFAMASZ. W sprzedaży mają maszyny do rozładunku warzyw, wstępnego oczyszczania, mycia, obcinania, sortowania czy pakowania. Wszystko co u nich zakupiliśmy dobrze nam służy, pracuje bezawaryjnie, to solidnej jakości urządzenia. Niezbędne szczegóły sprawdzicie sobie w tym miejscu https://www.sfamasz.pl/maszyny-warzywnicze Jeszcze do do cen - decydując się na zakup u nich macie gwarancje, że nie przepłacicie.
TomekAtomek

Re: rolnictwo

Post autor: TomekAtomek »

Uważam, że rolnictwo może być niezwykle interesującym sposobem na zarabianie pieniędzy. Ale rolnictwo rolnictwem, a co myślicie o sadownictwie? Natknąłem się ostatnio na ciekawą stronę internetową poświęconą tej tematyce: https://sadowniczeabc.pl/ - co o niej sądzicie?
muij

Re: rolnictwo

Post autor: muij »

My zajmujemy się hodowlą świń. One mają oczywiście dobre warunki do życia, są odpowiednio karmione. Czasami jednak zdarza się, że młode - prosiaki chorują, mają biegunki. Trzeba wtedy szybko działać, dlatego w pogotowiu zawsze mamy środek Bentawet P od producenta BENTAWET https://bentawet.pl/srodek-na-biegunke-prosiat/ z Piły. To naturalny preparat na biegunkę prosiąt składający się z montmorylonitu, tlenku cynku, ziół i dodatków smakowo-zapachowych. Można go stosować także profilaktycznie, polecam, jest on całkowicie bezpieczny dla zwierząt.
Antek

Re: rolnictwo

Post autor: Antek »

Rolnictwo to fajna sprawa, dla kogoś kto lubi się tym zajmować, bo praca jest trudna i wymagająca - siedem dni w tygodniu. Poza tym trzeba mieć także dużą wiedzę, zarówno rolniczą, jak i z zakresu prawidłowego prowadzenia tego typu działalności. Szczególnie jeśli chodzi o hodowlę zwierząt to jest to dość trudne zagadnienie. Trzeba m.in. wdrożyć odpowiednie programy które zminimalizują uciążliwościami zapachowymi. Dla przeciętnego człowieka jest to dość skomplikowany i odległy temat. Są jednak profesjonalne firmy, które się takimi zagadnieniami zajmują. Firma Eko Projekt - http://www.ekspertyzy-mykologiczne.pl/ specjalizuje się we wprowadzaniu tego typu programów. Wszystkim zajmuje sie kompleksowo przygotowuje także ekspertyz i opracowania dotyczące zagadnień z zakresu ochrony środowiska.
Łukasz

Re: rolnictwo

Post autor: Łukasz »

Różnie bywa, na pewno są lepsze i gorsze okresy, rolnik musi się z tym liczyć. To co jest ważne, przynajmniej moim zdanie, to ciągłe udoskonalanie pracy, szukanie automatyzacji i optymalizacji zadań, rolnictwo to oczywiście biznes, a tu takie rozwiązania są jak najbardziej wskazane. Oglądaliście maszyny john deere? Tanie nie są, jak to maszyny rolnicze, no ale bez tych praca na rolni nie ma praktycznie sensu. Ja już na agrofoto.pl opinie czytałem na ich temat, też i w sumie innych firm.
ODPOWIEDZ