Panele fotowoltaiczne

Inne tematy, które nie należą do żadnej podanej kategorii.
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 84
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:23

Panele fotowoltaiczne

Post autor: Joachim »

Panele fotowoltaiczne: czy to się opłaca?
Awatar użytkownika
otylia
Posty: 167
Rejestracja: 22 mar 2019, 18:20

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: otylia »

Powiem Ci, że też jakiś czas temu sobie zadawałam to pytanie. Sporo poczytałam i jakieś pojęcie mam. Wcześniej myśłałam, że prąd z takich paneli ma się tylko na bieżąco. Nocą i zimą jak nie ma słońca już tylko od dostawcy prąd. A jednak nie, nadwyżki magazynuje nam dostawca i jak nie mamy słońca to z tego korzystamy. Na stronie firmy http://3sgroup.pl/ można wiele sobie na temat takich paneli jeszcze przeczytać. To firma która się zajmuje instalacją. Bardzo bardzo polecani, innowacyjne rozwiązania wprowadzają, a na swoje panele dają 25 lat gwarancji.
Awatar użytkownika
helenka91
Posty: 1
Rejestracja: 03 paź 2019, 10:24

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: helenka91 »

pewnie, zerknij sobie jeśli chciałabyś się więcej dowiedzieć + szukać dobrej firmy na Hurtownia fotowoltaiczna :) U nas w zeszłym roku działali, jestem z mężem bardzo zadowolona :)
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 311
Rejestracja: 21 kwie 2019, 13:37

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: mczay »

Tutaj: elektrownia słoneczna jak zrobić można znaleźć ciekawy artykuł na temat tego, jak stać się właścicielem elektrowni słonecznej.
Awatar użytkownika
Rene
Posty: 42
Rejestracja: 21 lut 2020, 22:59

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: Rene »

Montaż paneli fotowoltaicznych jest opłacalną inwestycją, bo oszczędzamy na rachunkach za prąd i jednocześnie wspieramy ekologię. Korzyść dla nas i dla otaczającego nas środowiska. O dofinansowanie na fotowoltaikę też jest teraz coraz łatwiej. Mamy bowiem do wyboru programy regionalne, rządowe a także uruchamiane przez prywatnych inwestorów. Ponadto firmy zajmujące się instalacją paneli solarnych pomagają zazwyczaj w załatwieniu formalności związanych z otrzymaniem dotacji.
Awatar użytkownika
pukla123
Posty: 160
Rejestracja: 22 wrz 2019, 16:55

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: pukla123 »

my także mamy panele słoneczne Kraków od Sunking. Teraz prąd jest coraz droższy, więc czas pomyslec o alternatywie. My rok temu się zdecydowaliśmy na taką inwestycję i nie żałujemy. Co prawda nie jest to tania sprawa, ale po latach się zwraca noi można uzyskać dofinansowanie. Także moim zdaniem na prawdę warto.
Awatar użytkownika
mariacka
Posty: 98
Rejestracja: 24 paź 2019, 14:34

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: mariacka »

pewnie, że się opłaca, to jedna z lepszych inwestycji moim zdaniem, sami sie zdecydowalismy, mamy panele od Levady, szukalismy czegos naprawde dobrego jesli chodzi o jakosc bo zalezy nam na dlugiej eksploatacji a na ta firme trafilismy z polecenia
Awatar użytkownika
Lolka
Posty: 497
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:16

Re: Panele fotowoltaiczne

Post autor: Lolka »

Ja trafiłam ostatnio na ciekawy artykuł na temat paneli fotowoltaicznych na blogu budowlanym https://www.mgprojekt.com.pl/blog/. Ogólnie jest tam sporo ciekawostek, więc polecam sobie w wolnej chwili poczytać, powinno Was to również zainteresować ;)
ODPOWIEDZ