Infekcje intymne

Inne tematy, które nie należą do żadnej podanej kategorii.
FinkaŚ

Infekcje intymne

Post autor: FinkaŚ »

Czy nie uważacie ,że zbyt często bagatelizujemy różne sygnały jakie daje nam nasz organizm ? Dotyczy to także naszego zdrowia intymnego. Pamiętajmy by nie dopuszczać do zmian przewlekłych - to bardzo źle wpływa na nasze zdrowie jako całość. Starajmy się zapobiegać pewnym sytuacjom dusząc zmiany chorobowe w zarodku.Na przykład co na zapalenie pochwy ? Oczywiście jeśli zmiany czy inne symptomy zbyt mocno nas niepokoją udajmy się do lekarza ale równie dobrze możemy pomóc sobie same , jeśli będziemy wiedzieć jak to zrobić.
Awatar użytkownika
megusta
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2019, 13:34

Re: Infekcje intymne

Post autor: megusta »

FinkaŚ pisze: ↑05 sty 2021, 16:12 Oczywiście jeśli zmiany czy inne symptomy zbyt mocno nas niepokoją udajmy się do lekarza ale równie dobrze możemy pomóc sobie same , jeśli będziemy wiedzieć jak to zrobić.
Otóż to, a miałam intymne infekcje dość często i mój ginekolog zalecił mi teraz stosowanie papilocare, prawdopodobnie mam hpv i trochę pogorszyła mi się cytologia a ten żel pomaga usunąć wirusa z szyjki macicy i pomaga wyleczyć zmiany które on tam wywołał
Oluś23

Re: Infekcje intymne

Post autor: Oluś23 »

megusta pisze: ↑11 mar 2021, 15:45
FinkaŚ pisze: ↑05 sty 2021, 16:12 Oczywiście jeśli zmiany czy inne symptomy zbyt mocno nas niepokoją udajmy się do lekarza ale równie dobrze możemy pomóc sobie same , jeśli będziemy wiedzieć jak to zrobić.
Otóż to, a miałam intymne infekcje dość często i mój ginekolog zalecił mi teraz stosowanie papilocare, prawdopodobnie mam hpv i trochę pogorszyła mi się cytologia a ten żel pomaga usunąć wirusa z szyjki macicy i pomaga wyleczyć zmiany które on tam wywołał
Ginekolog to bardzo ważny lekarz. Też szukałam wlaśnie. Znajomi mi polecali to centrum medyczne https://cmp.med.pl/cmp-goclaw/ginekolog/. Tam są dobrzy lekarze, nie tylko ginekolodzy.
Loluśka

Re: Infekcje intymne

Post autor: Loluśka »

Zawsze warto pójść do swojego lekarza ginekologa, często takie infekcje mogą być początkiem poważnej choroby https://antykoncepcjanamiare.pl/infekcj ... jczesciej/ częste i regularne wizyty u ginekologa pomogą nam uniknąć wszelkich powikłań czy chorób,
Awatar użytkownika
anaka1
Posty: 41
Rejestracja: 27 lis 2019, 13:01

Re: Infekcje intymne

Post autor: anaka1 »

Infekcje intymne to dość częsty kobiecy problem. Wystarczy suchość pochwy, jedno zbliżenie i już wystarczy żeby czuć ból i dyskomfort. Dobra i skuteczna na to jest cicatridina, globulki dopochwowe. Raz dziennie przed snem wystarczy stosować przez jakiś czas. W ulotce wszystko jest opisane.
Mażka

Re: Infekcje intymne

Post autor: Mażka »

anaka1 pisze: ↑27 kwie 2021, 13:31 Infekcje intymne to dość częsty kobiecy problem. Wystarczy suchość pochwy, jedno zbliżenie i już wystarczy żeby czuć ból i dyskomfort.
Doskonale wiem o czym mówisz, też przez dość długi czas odczuwałam dyskomfort związany z suchością pochwy i żadne żele na bazie wody nie przynosiły ulgi na długo. Dopiero Vagisan, który stosuję od jakiegoś czas sprawia, że czuję się komfortowo.
rączka

Re: Infekcje intymne

Post autor: rączka »

Nie musisz mieć wielu partnerów, by przytrafiła ci się infekcja intymna. Stany zapalne miejsc intymnych mogą pojawić się nawet u osób, które nie są aktywne seksualnie. Sprzyja im stres, antybiotykoterapia, zła dieta i nieodpowiednia higiena.
Jeśli masz więc objawy infekcji intymnej, skonsultuj się z ginekologiem (ja sama chodzę do kliniki Babka Medica w Warszawie i Ci polecę).

biuro marketingu miasta warszawa
Mirosława

Re: Infekcje intymne

Post autor: Mirosława »

To poważne tematy, które powinny być zawsze traktowane przez Was na poważnie. Moim zdaniem dobrym pomysłem mogłoby być postawienie na takie wsparcie jak chociażby https://www.gyncentrum.pl/endometrioza Dzisiaj problemy ginekologiczne mogą być rozwiązane na wiele sposobów, więc warto mieć to na uwadze.
dąbrowska

Re: Infekcje intymne

Post autor: dąbrowska »

Moje intymne problemy wynikają z tego że choruję na endometriozę, bolesne miesiączki, ból podczas seksu, to wszystko przez tą chorobę. Dowiedziałam się o niej od mojego ginekologa a podczas diagnostyki w szpitalu medicover potwierdziły się podejrzenia mojego lekarza.
Alina

Re: Infekcje intymne

Post autor: Alina »

Mażka pisze: ↑23 maja 2021, 13:24 Doskonale wiem o czym mówisz, też przez dość długi czas odczuwałam dyskomfort związany z suchością pochwy i żadne żele na bazie wody nie przynosiły ulgi na długo. Dopiero Vagisan, który stosuję od jakiegoś czas sprawia, że czuję się komfortowo.
Też mam problem z suchością pochwy - mogłabyś napisać, w jakiej formie jest ten preparat Vagisan? I czy potrzebuję na niego recepty od lekarza?
ODPOWIEDZ