Mała firma a fakturowanie

Wątek o prowadzeniu firmy.
Awatar użytkownika
tekla
Posty: 175
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:52

Mała firma a fakturowanie

Post autor: tekla »

Witam serdecznie. Prowadzę małą firmę handlową. Dotychczas fakturowałam "ręcznie" wszystko. Ale to zajmuje sporo czasu. Słyszałam, że są narzędzia do fakturowania online. Koleżanka z branży poleciła mi nawet jedno - https://wfirma.pl/program-do-faktur-online. Zastanawiam się więc nad przejściem na fakturowanie online. Ktoś korzysta z takich funkcji? Warto?
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 84
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:23

Re: Mała firma a fakturowanie

Post autor: Joachim »

tekla pisze: ↑27 mar 2019, 9:42 Witam serdecznie. Prowadzę małą firmę handlową. Dotychczas fakturowałam "ręcznie" wszystko. Ale to zajmuje sporo czasu. Słyszałam, że są narzędzia do fakturowania online. Koleżanka z branży poleciła mi nawet jedno - https://wfirma.pl/program-do-faktur-online. Zastanawiam się więc nad przejściem na fakturowanie online. Ktoś korzysta z takich funkcji? Warto?
To naprawdę fajna sprawa. W wFirma masz możliwość wystawianie wszystkich rodzajów faktur, takich klasycznych, z OO itd. Ręcznie to się można zajechać. W programie wszystko jest intuicyjne i naprawdę szybko ogarniesz co i jak, to będzie duże ułatwienie.
Awatar użytkownika
sylwia33
Posty: 65
Rejestracja: 01 kwie 2019, 10:36

Re: Mała firma a fakturowanie

Post autor: sylwia33 »

Dokładnie tak. Proste i intuicyjne narzędzie, ale działające bardzo kompleksowo. Ja zdecydowałam się na wFirma, ze względu na możliwość integracji z magazynem oraz systemem księgowości online. Wygodnie, skutecznie, szybko - faktury masz od ręki.
Awatar użytkownika
Wiktoria
Posty: 43
Rejestracja: 03 kwie 2019, 14:12

Re: Mała firma a fakturowanie

Post autor: Wiktoria »

Również polecam. Ten program do faktur online od wFirma to dla mnie prawdziwe błogosławieństwo. Koniec z mozolnym liczeniem i uzupełnieniem ręcznie. Wszystko jest gotowe w kilka kliknięć. Jest opcja personalizacji faktur - a to też duży plus.
Awatar użytkownika
Aleksandra
Posty: 20
Rejestracja: 04 kwie 2019, 15:51

Re: Mała firma a fakturowanie

Post autor: Aleksandra »

też uważam, że to jedno z lepszych aktualnie dostępnych na rynku narzędzi do księgowości, jak dla mnie super sprawą jest też integracja z narzędziem do samodzielniej windykacji należności, dużo to ułatwia
Awatar użytkownika
duff231
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2019, 20:28

Re: Mała firma a fakturowanie

Post autor: duff231 »

Oprogramowanie wfirma.pl to według mnie jedno z najlepszych, jeżeli nie najlepsze na rynku. Na uwagę zasługuje ogrom opcji z zakresu księgowości chociażby. Mamy tutaj możliwosc wysyłania raportów JPK, generowania dokumentów KW i KP, czy też obliczanie różnic kursowych przy wystawianiu faktur w obcych walutach.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2019, 11:03 przez duff231, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kitti32
Posty: 56
Rejestracja: 09 kwie 2019, 15:54

Re: Mała firma a fakturowanie

Post autor: kitti32 »

To oprogramowanie ma bardzo dobrą renomę, dzięki niskiej cenie, wielu opcjom i wsparciu wykwalifikowanych ekspertów. Na ich stronie https://wfirma.pl/ksiegowosc możecie sobie poczytac o wszelakich opcjach związanych z księgowością ;).
Awatar użytkownika
Kajka
Posty: 33
Rejestracja: 15 kwie 2019, 10:24

Re: Mała firma a fakturowanie

Post autor: Kajka »

Nic dziwnego, że ma dobrą renomę. Jeśli narzędzie dysponuje tyloma funkcjonalnościami, to nie ma się co dziwić, że zyskuje zwolenników. wFirma w mojej ocenie jest całościowym narzędziem, które znacznie ułatwia i przyspiesza proces fakturowania. Ma duże możliwości jeśli chodzi o integrację np. z księgowością online czy systemem magazynowym. Do tego dochodzi brak limitu użytkowników czy limitu wystawianych dokumentów.
Awatar użytkownika
wiatrowa
Posty: 14
Rejestracja: 25 mar 2019, 14:47

Re: Mała firma a fakturowanie

Post autor: wiatrowa »

Portal wFirma.pl ma dużo więcej funkcji niż fakturowanie i księgowość, jest zintegrowany z działem sprzedaży, umożliwia też prowadzenie kadr i płac: https://wfirma.pl/poznaj-serwis/kadry-i-place
Naprawdę trudno wymienić wszystkie funkcje, najlepiej samemu sprawdzić, tym bardziej, że pierwsze trzydzieści dni można korzystać za darmo.
Awatar użytkownika
Lolka
Posty: 497
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:16

Re: Mała firma a fakturowanie

Post autor: Lolka »

A skoro już o fakturach i dokumentach w firmie mowa, to czy korzystacie może w Waszych przedsiębiorstwach z elektronicznego obiegu dokumentów, o którym mowa na przykład na stronie https://primesoft.pl/pl/elektroniczny-obieg-dokumentow? I jakie są Wasze wrażenia? Czy rzeczywiście taki obieg usprawnia działanie Waszej firmy?
Awatar użytkownika
geniusz
Posty: 58
Rejestracja: 04 mar 2020, 19:06

Re: Mała firma a fakturowanie

Post autor: geniusz »

Witam. Od kilku lat prowadzimy z żoną małą, rodzinną firmę. Moja siostra zajmuje się wszystkimi dokumentami, w tym wystawianiem faktur. Kupiliśmy specjalny program mFaktura https://www.vebo.pl/mfaktura-standard, żeby ułatwić jej pracę. Obsługa nie sprawia problemów. W cenie 68 zł dostajesz także wieczystą licencję.
Awatar użytkownika
megusta
Posty: 108
Rejestracja: 10 wrz 2019, 13:34

Re: Mała firma a fakturowanie

Post autor: megusta »

u nas też dotąd tak było
Awatar użytkownika
plasma
Posty: 82
Rejestracja: 09 wrz 2019, 17:47

Re: Mała firma a fakturowanie

Post autor: plasma »

U nas w firmie korzystamy z https://www.bizin.pl/. Dzięki niemu w prosty sposób można wystawić fakturę nawet w obcym języku a dodatkowo możesz też kontrolować na bieżąco stany magazynowe i koordynować zamówienia
Łukasz ze Scanye

Re: Mała firma a fakturowanie

Post autor: Łukasz ze Scanye »

Może pomyślelibyście nad ułatwieniem sobie pracy? Teraz wprowadza się różnego typu innowacje, dlatego powstał Scanye. Program do skanowania faktur, dzięki któremu jesteście w stanie zaksięgować około 150 faktur w godzinę. W dodatku nie ma potrzeby, by klient odwiedzał was w biurze, wszelkie faktury przesyła przez dedykowaną aplikację. Czy jest to dla was satysfakcjonujące ułatwienie pracy?
inżynierka

Re: Mała firma a fakturowanie

Post autor: inżynierka »

Jak wiadomo, wiele firm szuka oszczędność. A gdzie ją szukać, jak nie w kwestiach księgowości? W końcu mamy programy do prowadzenia rozliczeń. Na pewno jednak warto wyrobić sobie co nieco wiadomości na ten temat, przykładowo jak prezentuje się data otrzymania faktury a odliczenie vat . To takie podstawy.
Dasoń

Re: Mała firma a fakturowanie

Post autor: Dasoń »

W mojej opinii tutaj koniecznie weźcie pod uwagę w przypadku księgowości, abyście zwrócili uwagę na RafSoft 2021 https://www.rafsoft.net/program-do-faktur-standard/ w przypadku których będziecie mogli liczyć zarówno na profesjonalne podejście, kilka pakietów i jednocześnie możliwość przetestowania danej wersji pod konkretne potrzeby danej firmy. Jesteśmy zadowoleni stawiając na nich już z resztą od zeszłego roku. Mam nadzieję, że się nie zawiedziecie i będziecie mogli skutecznie się rozwijać pod względem biznesowym.
grzegorzku

Re: Mała firma a fakturowanie

Post autor: grzegorzku »

Specjaliści w obsłudze małych firm do fakturowanie chętnie pomogą każdemu kto nie ma czasu na pochłaniające dużo czasu obsługę faktur. Dzięki szerokiej wiedzy księgowej i znajomości przepisów fakturowania, a także przepisów podatkowych otrzymasz pełne wsparcie w tym procesie, zaoszczędzi czas w twojej firmie i uniknie zatrudniania wykwalifikowanej kadry wyłącznie do obsługi faktur. Zobacz tutaj: https://www.wirtualnefakturowanie.pl co oferują dla swoich klientów.
KamilSz

Re: Mała firma a fakturowanie

Post autor: KamilSz »

W mojej opinii jeżeli chodzi o wybór skutecznych rozwiązań w zakresie księgowości to tutaj uważam, że bardzo dobrym wyborem może być właśnie skuteczny program do fakturowania. Przede wszystkim nie generuje problemów, posiada wszystkie potrzebne funkcje dla naszego biznesu ale też sama cena licencji jest naprawdę ok. My na początku woleliśmy się upewnić, czy zda egzamin dlatego wybraliśmy wersję próbną na miesiąc i po tym czasie już byliśmy pewni, że się sprawdzi. Na ten moment dobrze się sprawdza i co najważniejsze znacząco ułatwia pracę.
ODPOWIEDZ