Firma za granicą

Wątek o prowadzeniu firmy.
Awatar użytkownika
prawy
Posty: 54
Rejestracja: 25 cze 2019, 14:50

Firma za granicą

Post autor: prawy »

Noszę się z zamiarem otwarcia spółki Ltd w Anglii. Mój znajomy ma podobną od jakiegoś czasu i mówi, że dużo łatwiej mu się ją prowadzi, niż działalność w Polsce. Chcę iść w jego ślady i zastanawiam się, kto może mi pomóc taką spółkę otworzyć i ją poprowadzić pod względem księgowym. Może firma http://www.taxangels.pl/ ? Czytałam, że działają kompleksowo, również udostępniając adres nowym spółkom przez nich założonym.
Awatar użytkownika
Lolka
Posty: 497
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:16

Re: Firma za granicą

Post autor: Lolka »

Moim zdaniem założenie firmy za granicą to świetny pomysł, ale na pewno warto wcześniej biegle nauczyć się języka angielskiego. Szkoła językowa Profi Lingua, z której ofertą możecie zapoznać się na stronie https://www.profi-lingua.pl/, organizuje takie właśnie profesjonalne kursy angielskiego na różnych poziomach zaawansowania. Polecam :)
Awatar użytkownika
molika
Posty: 214
Rejestracja: 18 gru 2018, 21:00

Re: Firma za granicą

Post autor: molika »

Pewnie, że łatwiej, bo przepisy są bardziej przyjazne i koszty prowadzenia działalności niższe. Nie trzeba znać języka. Przy rejestracji firmy można skorzystać z ich pomocy http://www.fairaccountancy.co.uk . Poza tym to biuro zajmuje się również obsługą księgową. Można spokojnie skupić się na robieniu biznesu zamiast siedzieć z nosem w przepisach.
Awatar użytkownika
pukla123
Posty: 160
Rejestracja: 22 wrz 2019, 16:55

Re: Firma za granicą

Post autor: pukla123 »

molika pisze: ↑13 sty 2020, 22:14 Pewnie, że łatwiej, bo przepisy są bardziej przyjazne i koszty prowadzenia działalności niższe. Nie trzeba znać języka. Przy rejestracji firmy można skorzystać z ich pomocy http://www.fairaccountancy.co.uk . Poza tym to biuro zajmuje się również obsługą księgową. Można spokojnie skupić się na robieniu biznesu zamiast siedzieć z nosem w przepisach.
jesli chodzi o założenie firmy w Niemczech to warto poczytać co nieco nt ten temat, żeby potem nie było jakiś problemów prawnych. Lepiej dmuchać na zimne i byz przygotowanym na każdą sytuacje
ODPOWIEDZ