Pomysł na biznes

Jak stworzyć dobry biznesplan? Instrukcje, wzory, przykłady.
Awatar użytkownika
Melania_97
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2021, 15:58

Pomysł na biznes

Post autor: Melania_97 »

Od jakiegoś czasu planowałam, że w 2022 otworzę swój własny biznes. Planuję, że będzie to mały sklep z odzieżą damską, powoli sobie wszystko już rozplanowuję. Ale nie ukrywam, że mam trochę obawy przed prowadzeniem własnej działalności, boję się, że sama będę za wszystko odpowiedzialna, a jednocześnie ten fakt sprawia, że czuję podekscytowanie. Myślę, że taki butik z odzieżą damską ma szansę się przyjąć w naszym miasteczku.
Michał84

Re: Pomysł na biznes

Post autor: Michał84 »

Bardzo fajny i ciekawy pomysł na biznes. Wydaje mi się, że może Ci się udać. Ja w ubiegłym roku postanowiłem otworzyć niewielkie lodowisko, ponieważ w mojej okolicy było spore zapotrzebowanie na tego typu obiekt. Dostarczeniem wyposażenia i budową lodowiska zajęli się pracownicy firmy https://www.elcat.biz/oferta. Swoje usługi przeprowadzili profesjonalnie i terminowo, dzięki czemu nie miałem żadnych opóźnień. Osobiście jestem bardzo zadowolony z podjętej decyzji.
twice

Re: Pomysł na biznes

Post autor: twice »

Jeśli macie dobry pomysł na biznes, to śmiało możecie postarać się o pomoc specjalistów, którzy połączą was z odpowiednią placówką, która będzie chciała dodatkowo wspomóc wasz pomysł. Firma Assay się takimi połączeniami zajmuje. W ich zakresie jest także badanie rynku usług, by mieć pewność, co tak naprawdę się może utrzymać i jakie macie szanse.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lucierr

Re: Pomysł na biznes

Post autor: Lucierr »

Pomysł na biznes powinien być oryginalny wtedy ma szansę wypalić. Mój syn od dziecka pasjonował się grami planszowymi, sam wycinał karteczki projektował planszę z tektury i wymyślał zasady. W wieku kilkunastu lat zgłosił się do konkursu na tego typu projekt i zajął pierwsze miejsce. I wtedy właśnie postanowił wykorzystać swój potencjał, mąż mu trochę pomógł na początku. Ale zaprojektował grę i szukał sposobu, aby ją wyprodukować. W tym temacie pomogła firma Media Gold, która ma siedzibę w Krakowie przy ul. Tadeusza Śliwiaka 53B. Zajmują się produkcją kart, planszówek i generalnie opakowań tekturowych. Wykonali pięknie grę według projektu, a syn ma nawet całkiem przyzwoite zyski ze sprzedaży. Marzenia się czasem spełniają.
Annabelll

Re: Pomysł na biznes

Post autor: Annabelll »

Możliwość zarabiania na realizacji swoich życiowych pasji to naprawdę rewelacyjny pomysł na biznes. Niemniej jednak nie zawsze jest to tak proste jak mogłoby się wydawać. W obecnych czasach świat biznesu jest niezwykle konkurencyjny. Nie liczy się już tylko posiadanie najwyższej jakości produktu, ale umiejętność jego doskonałej promocji, sprzedaży, negocjacji najdogodniejszych warunków i nieustanny rozwój, tak by nie zostać wyprzedzonym przez konkurencje. Jeśli chodzi o samodzielne prowadzenie firmy, to z jednej strony jest to jak najbardziej wykonalne - obecnie mamy często nawet darmowy dostęp do olbrzymiej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, marketingu, promocji, technik sprzedaży itp. można nieodpłatnie słuchać, czytać czy też na żywo uczestniczyć w różnych kursach, webinarach itp. Ponadto jest też wiele rewelacyjnych narzędzi, aplikacji i systemów ułatwiających księgowanie, prowadzenie dokumentacji, fakturowanie, prowadzenie internetowych sklepów, aplikacje sprzedażowe czy chociażby platforma B2B https://asiston.pl/baza-wiedzy/czym-jes ... korzystac/ o której więcej przeczytacie w powyższym wpisie. I z jednej stron operowanie powyższymi narzędziami nie jest niczym wielce skomplikowanym. a z drugiej ich ogromny wybór warto zawsze najpierw skonsultować tak, by dopasować narzędzie najlepiej odpowiadające naszym oczekiwaniom. Nie zawsze bowiem to co sprawdzi się w jednym biznesie, można dokładnie przełożyć na naszą działalność. Kluczowe jest tu indywidualne dopasowanie funkcjonalności danej platformy czy aplikacji tak by maksymalnie wykorzystać jej potencjał. I nic w tym dziwnego, ze jako biznesmeni możemy początkowo nie mieć na ten temat wystarczającej wiedzy. Zazwyczaj warto być prawdziwym specjalistą w swoim konkretnym fachu, natomiast wszelkie pozostałe aspekty prowadzenia biznesu powierzyć innym profesjonalistom.
Gabriel75

Re: Pomysł na biznes

Post autor: Gabriel75 »

A jakby tak zacząć wynajmować samochody w ramach leasingu. Czytałem w artykule, że leasing to aż 40 procent więcej niż wartość pojazdu - https://automoc.pl/samochody-firmowe/le ... e-podatku/ i myślę, że to mogłoby się opłacać. Jak myślicie?
Awatar użytkownika
ksenia88
Posty: 455
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:51

Re: Pomysł na biznes

Post autor: ksenia88 »

Na pewno każdy, kto prowadzi hotel, ma świadomość tego, że ważne jest zwrócenie uwagi na kwestie dopasowania wszystkich elementów . Dlatego też ręczniki reklamowe są dobrym pomysłem i rozwiązaniem zarazem, które pozwoli na zapamiętania Twojego hotelu. Zachęcam do zajrzenia na stronę https://tekstyliowo.pl/32-reczniki-z-haftem-logo gdzie mogą zostać wykonane tego typu produkty.
Tymoteusz

Re: Pomysł na biznes

Post autor: Tymoteusz »

Prowadzenie biznesu w dzisiejszych czasach to dość spore wyzwanie z wielu względów. Jednym z ważniejszych jest konkurencja w typowych branżach. Dlatego warto jest zastanowić się nad tym jaka nisza będzie łatwiejsza pod tym względem. Oczywiście gdy mówimy o działalności bardziej wyspecjalizowanej, to trudniejsze będzie zdobycie pracowników do wykonywania takich zadań. Zawsze musimy stawiać na wysoką jakość wykonywanych usług, a co za tym idzie liczy się dokładność oraz wykorzystanie sprawdzonych materiałów. Jeżeli chodzi o rurki izolacyjne stosowane w przemyśle to oferta - https://www.zamac.pl/oferta/ceramika-te ... niotrwala/ jest sprawdzonym na rynku wyborem. Wszystko za sprawą spełnienia najwyższych norm jakości, co ma przełożenie na trwałość wykonywanych zleceń.
Sławomir

Re: Pomysł na biznes

Post autor: Sławomir »

Jeżeli szukacie sprawdzonej i profesjonalnej agencji reklamowej z Krakowa, to polecam Wam sprawdzić ofertę agencji Exposystem, która specjalizuje się m.in. w druk na pcv Kraków . Czy ktoś z Was również korzysta z ich usług?
VOLVO7

Re: Pomysł na biznes

Post autor: VOLVO7 »

A co myślicie o pośrednictwie w sprzedaży, na przykład elementów metalowych lub folii bąbelkowej albo innych rzeczy do pakowania, np. kartonowych opakowań. Sam się nad tym zastanawiam, bo można zamawiać u producenta a później sprzedawać drożej. Co wy na to?
Kacper 30

Re: Pomysł na biznes

Post autor: Kacper 30 »

Cześć, wszyscy! Planuję budowę swojego nowego domu w okolicach Milówki i szukam godnej zaufania firmy do wykonania studni głębinowej w Milówku https://geofizyk.pl/studnie-glebinowe/milowka/. Czy ktoś może polecić mi jakąś sprawdzoną firmę lub podzielić się swoimi doświadczeniami w tej sprawie?
Awatar użytkownika
glodny
Posty: 167
Rejestracja: 01 mar 2019, 15:59

Re: Pomysł na biznes

Post autor: glodny »

Bez względu na pomysł i rodzaj prowadzonego biznesu, należy zadbać o płynność finansową. Najlepszą opcją będzie skorzystanie z uslug AFORTI Factor. Poczytajcie sobie o faktoringu niepełnym, niesie on za sobą wiele korzyści.
ekler

Re: Pomysł na biznes

Post autor: ekler »

Także https://yanko.com.pl/ to najlepszy wybór dla firm, które potrzebują bezpiecznych i niezawodnych opakowań. Oferują szeroki wybór folii z nadrukiem, laminatów foliowych, opakowań foliowych, worków foliowych i opakowań próżniowych. Moim zdaniem jest to ciekawy temat, który warto wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o ochronę swoich produktów. Bez wątpienia jest to świetna opcja dla firm poszukujących rozwiązań opakowaniowych.
justinnaa88

Re: Pomysł na biznes

Post autor: justinnaa88 »

Użytkownicy internetu to często zwykłe, niewinne owieczki, które nawet nie wiedza, jakie czyha na nich niebezpieczeństwo. Wcale nie mam zdania, że to haniebne, ale trzeba próbować się dokształcać, by jednak wiedza była po naszej stronie. Tu https://www.kappadata.pl/vendors/lancom/ piszą o akademii, która pozwoli Wam co nieco w głowie poukładać.
fistaszek

Re: Pomysł na biznes

Post autor: fistaszek »

Rozważasz założenie własnej firmy? Uważam, że inwestycja w branżę systemów komunikacji VoIP to dobry pomysł. Możesz sprawdzić ASCS pod tym linkiem https://ascs.pl/ dla zaawansowanych i bezpiecznych systemów komunikacyjnych. Ich niestandardowe podejście i szeroka gama produktów sprawiają, że są najlepszym wyborem dla wielu obszarów zastosowań.
paciorek

Re: Pomysł na biznes

Post autor: paciorek »

Kiedy mówimy w temacie biznesu, audyt organizacji firmy jest interesującym tematem, który często jest pomijany. Z tego co wiem, wiele firm zaniedbuje ten ważny aspekt, co może prowadzić do niewykorzystanych możliwości i potencjalnego ryzyka. Uważam, że dla firm kluczowe jest nadanie priorytetu audytom organizacyjnym, aby zapewnić długoterminowy sukces.
ODPOWIEDZ